Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Toblach: Maciej Staręga w półfinale, wygrywa Matveeva i Skar [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-14

Kolejny weekend Pucharu Świata w biegach narciarskich to dwa dni rywalizacji sprinterów w austriackim Toblach. Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy rywalizują w sprintach indywidualnych stylem dowolnym, a jutro po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy walkę sprinterskich teamów także łyżwą. Dzisiaj na starcie zobaczyliśmy czwórkę naszych zawodników (panie nie startowały).

 

Wśród panów o różnica między zwycięzcą, a drugim miejscem była jeszcze mniejsza. Sindre Bjoernestad Skar o 0,03s wyprzedził Simeona Hamiltona z USA. Trzecie miejsce zajmuje Johannes Klaebo, tuż za podium uplasował się Federico Pellegrino, piąty był Jovian Hediger, a szósty był Haavard Solaas Taugboel.

 

Maciej Staręga, który w swój występ zakończył na czwartym miejscu półfinale został sklasyfikowany na 8. miejscu.

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Niespodzianka w finale pań, Maiken Caspersen Falla została pokonana przez Natalię Matveevą. Po zaciętym finiszu Rosjanka okazała się lepsza o 0,08s. Trzecie miejsce dla Hanny Falk ze Szwecji, czwarte miejsce zajęła Niemka Sandra Ringwald, piąte kolejna Szwedka Ida Ingemarsdotter, a finałową szóstkę zamknęła Vesna Fabjan.

WYNIKI KOBIET

 

No niestety, Maciej Staręga czwarty w swoim półfinale, który okazał się wolniejszy. Federico Pellegrino i Johannes Klaebo awansują dalej. Paal Golberg i Maciej Staręga kończą swój występ na półfinale. Podobnie Ristomatti Hakola, który potknął się na podbiegu i przyblokował Oskara Svenssona.

 

Pierwszy półfinał mężczyzn wygrywa Solaas Haavard Taugboel, drugi jest Sindre Bjoernstad Skar. Czekają Simeon Hamilton i Jovian Hediger.

 

Drugi półfinał wygrywa Sandra Ringwald przed Vesną Fabian, Van Der Graaf i Astrid Jacobsen z czasami wolniejszymi niż ich rywalki z pierwszego biegu.

 

W pierwszym półfinale kobiet Amerykanki wyeliminowały się same, Randall wjechała w Caldwell i w efekcie obie upadły. Wygrała Maiken Caspersen Falla przed Natalią Matveevą. Czekają Hanna Falk i Ida Ingemarsdotter.

 

Maciej Staręga, biegnący w trzecim biegu ćwierćfinałowym, zajął drugie miejsce i pewnie awansował do półfinału. Polak uległ tylko zwycięzcy kwalifikacji Norwegowi Taugboelowi, a na finiszu wyprzedził Fina Hakole i Antona Gafarova z Rosji, którzy czekają na swoją szansę jako LL, ponieważ był to najszybszy z dotychczasowych biegów.

 

Maciej Staręga z 12 czasem kwalifikacji awansuje do ćwierćfinałów. Strata Maćka, do zwycięzcy, którym jest Norweg Solaas Haavard Taugboel wyniosła 2,4 sekundy.

Niespodziewanie drugim z naszych zawodników jest Dominik Bury, który został sklasyfikowany na miejscu 59, Paweł Klisz to lokata z numerem 66, a Jan Antolec to miejsce 68. Klasyfikacje ukończyło 70 zawodników. Oczywiście w/w trójka zakończył już udział w dzisiejszych biegach.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Dodajmy, że wielu czołowych zawodników nie startuje w Toblach, powodem absencji jest zakończony w ubiegłą niedzielę Tour De Ski oraz indywidualne przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Świata w Lahti.

 

Kwalifikacje pań wygrała Maiken Caspersen Falla , przed Sandrą Ringwald i Hanną Falk.

WYNIKI KWALIFIKACJI WOMEN

Czekamy na ćwierćfinały.

 

 TUTAJ możecie przeczytać o kampanii sprinterskiej Maćka Lahti 2017 :)

 

red

foto.grzegorz potelicki

 

Komentarze - 5

Luk

Opublikowano: 2017-01-14 13:57:49

Mlodych wystawić a nie tych Antolców masakra jakas

KIBIC

Opublikowano: 2017-01-14 17:17:57

BRAWO MACIEK

ms.

Opublikowano: 2017-01-14 18:30:01

Staręga zastosował w ćwierćfinale dobrą taktykę, biegł z tyłu a na koniec zaatakował, zupełnie na odwrót w porównaniu do tego co zrobił w Val Muestair. Mam nadzieję że w Lahti sprawi niespodziankę i awansuje do finału.

jo tysz

Opublikowano: 2017-01-14 19:22:47

nie szarp nazwiskami

do luk

Opublikowano: 2017-01-14 20:53:59

jakich młodych zastanów się

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl