Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ Toblach: Niespodzianki w sprintach drużynowych kobiet i mężczyzn, obie polskie pary poza finałem [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-01-15

Nieudanie wypadly dla Polaków sprinty drużynowe stylem dowolnym we włoskim Toblach, żaden z duetów nie zdołał przebrnąć eliminacji i awansować do finałów zmagań, które przyniosły niespodziankę zarówno u Panów, gdzie zwycięstwo odnieśli Kanadyjczycy, jak i Pań, wśród których na czele znalazły się Rosjanki.

 

Polacy poza finałem

 

W dzisiejszych sprintach stylem dowolnym biało-czerwone barwy reprezentowały dwa duety: Maciej Staręga&Dominik Bury oraz Paweł Klisz&Jan Antolec. Niestety żaden z nich nie był w stanie awansować dalej, odpadając w półfinale A i zajmując w nim 8. lokatę. W tym samym biegu swoją szansę stracili także Jan Antolec i Paweł Klisz, którzy zostali sklasyfikowany na 11. miejscu.

 

Niespodzianka w biegu Pań…

 

W biegu kobiet okazało się, jak nieprzewidywalny potrafi być sport. Typowane do murowanego triumfu Szwedki o milimetry przegrały dzisiejszy sprint drużynowy, którego końcówka mogła przyprawić o dreszcze. Dlaczego? Bowiem Rosjanki, Szwedki i Norweżki wbiegły na metę niemal w tym samym momencie, a do rozstrzygnięcia, kto wyszedł z tarczą z tej batalii, potrzebny był zapis z fotokomórek. Dopiero on wykazał, że to zawodniczki ze wschodnich krańców Europy zwyciężyły o centymetry, bo 0,04 sekundy. Warto dodać, że duet Julia Biełorukova i Natalia Matwiejewa to połączenie rutyny i młodości , którego na pewno nie było w gronie faworytek. Ostatecznie 2. miejsce wyrwały Szwedki: Ida Ingemarsdotter i Hanna Falk, a podium uzupełniły teoretycznie murowane faworytki: Astrid Jacobsen i Maiken Caspersen Falla (+0,11 s).

 

WYNIKI PAŃ

 

... i Panów

 

Panowie widocznie pozazdrościli startującym wcześniej paniom i też chcieli sprawić niespodziankę. W ślady Rosjanek tym razem poszli Kanadyjczycy, którzy przez długi czas wcale nie liczyli się w walce o prowadzenie w biegu; wręcz przeciwnie – trzymali się raczej w środku stawki. To jednak pozwoliło im zachować siły, dzięki czemu na ostatniej zmianie Alex Harvey był w stanie odrobić 3 sekundy straty do będących przed nim: Włocha i Szweda.

 

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl