MŚJ Park City: Ebba Andersson najlepsza na 5 km łyżwą, dominacja Rosjan na 10 km [WYNIKI]

2017-02-01

Bieg na 5 km stylem dowolnym na Mistrzostwach Świata Juniorów wygrała Szwedka Ebba Andersson. Polki Agata Warło i Klaudia Kołodziej uplasowały się pod koniec stawki. Wśród juniorów, którzy mieli do pokonania 10 km, bezkonkurencyjni okazali się Rosjanie zajmując wszystkie miejsca na podium, Mateusz Haratyk 25.

Bieg juniorów na dystansie 10 km, również stylem dowolnym absolutnie zdominowali Rosjanie zajmując wszystkie miejsca na podium, a czwarty z nich uplasował się na 5. miejscu.

Wygrał Vladislav Vechkanov, drugi ze stratą 7,9 s był Egor Kazarinov, a trzeci Yaroslav Rybochkin +13,3. Jedynym, któremu udało się dziś pokonać Rosjanina był Harald Oestbe Amundsen z Norwegii, który zajął 4. miejsce ze stratą 15,2 s do zwycięzcy.

Piąte miejsce zajął Kirill Kilivnyuk +38,5 s, a szósty był najlepszy w sprincie Janosch Brugger z Niemiec +38,6 s.

Na 25. miejscu uplasował się jedyny nasz reprezentant Mateusz Haratyk, jego strata do zwycięzcy wyniosła 1:56.2

WYNIKI JUNIORÓW

Zwycięstwo Szwedki niespodzianką nie jest, mniej zorientowanym przypomnijmy, że na inaugurację sezonu pokonała Hannę Falk, Stinę Nilsson czy Annę Haag w Bruksvallarnie.

Drugie miejsce, ze stratą 13,8 sekund, zajęła Marte Maehlum Johansen z Norwegii, a trzecia była Mariya Istomina z Rosji. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 15,3s.

Czwarte miejsce zajęła Włoszka Anna Comarella, piąta była reprezentantka gospodarzy Katharine Ogden, a szóstą pozycję zajęła Flora Dolci z Francji, rocznik 1999. Przypomnijmy, że w Mistrzostwach Świata Juniorów w tym roku startują zawodnicy urodzeni w roku 1997 i młodsi.

9. miejsce zajęła urodzona w roku 2000 zawodniczka z Czech Barbora Hvalickova (strata 47,8 s).

Polki zajęły miejsca pod koniec stawki, Agata Warło była 49. ze stratą 2:25.8, a Klaudia Kołodziej 50. +2:28.1.

WYNIKI JUNIOREK

huk

Komentarze - 17

mhmm

Opublikowano: 2017-02-01 21:09:28

Generalnie porażka trenerska! Bo do zawodniczek nic nie mam.

??

Opublikowano: 2017-02-01 21:56:05

Mateusz dobry bieg.

Sebuś

Opublikowano: 2017-02-01 22:18:31

Brawo trenerzy kadry !!!!! Podwyższyć im pensję za dobrą robotę :-) Naprawdę wielki szacun .Gratulacjeee

eny

Opublikowano: 2017-02-01 22:50:42

no to kobitki nasze śliczne widzę prezentują dobrą forme :) Widać nic już z polskich biegów w kobietach nie bedzie :)

kibic

Opublikowano: 2017-02-02 07:35:58

Trenerzy kadry dziewczyn publicznie powinni się wypowiedzieć na temat takich wyników ich podopiecznych. A teksty o tym, ze biegi to sport wytrzymałościowy niech sobie tym razem podarują. Agata Warło z tego co pamiętam jest drugi rok w kadrze, uwstecznia się z każdym kolejnym miesiącem. Mam nadzieję, że M.Haratyk będzie na tyle mądry, że nigdy nie zgodzi się na to, aby być w kadrze. Przynajmniej z tym sztabem szkoleniowym.

Objektywny

Opublikowano: 2017-02-02 07:36:26

Mateusz pobieg bardzo dobrze, polepszył nawet punkty fis, a Panie jak to Panie poleciały tak jak umiały i sztab szkoleniowy dobrze wiedział na jakim sa poziomie, tak impreza pewnie jest wycieczka dla Pani Migdał za całokształt pracy z dziewczynami

redakcja

Opublikowano: 2017-02-02 10:25:41

Mała uwaga co do FIS-punktów, na wynikach rozdzielone są na podstawę (karę zawodów) i część wyliczoną ze straty do zwycięzcy. W przypadku Mateusza jest to 52,59 + 66,95 razem 119.54, więc pod względem FIS punktów miał już w karierze lepsze biegi. Choć zastanawiające jest skąd taka duża "kara zawodów"

kibic

Opublikowano: 2017-02-02 08:01:08

Za jaki całokształt? Dość! żadna z dziewczyn nie robi żadnego postępu, najmniejszego!. Oby żadna z dziewczyn z aktualnych juniorek B nie dała się wciągnąć w ten chory system, a K. Boczkowska powinna zwiewać stamtąd gdzie pieprz rośnie, bo skończy się tak samo. Myśl trenerska w kadrze młodzieżowej ( i nie tylko) skutecznie zabija cały potencjał tych młodych, ambitnych ludzi ( bo w to absolutnie nie wątpię). Najgorsze jest to, że nie ma na to żadnego rozwiązania - jedynie każdorazowa " odmowa" wejścia do kadry przez najlepszych juniorów. Wtedy nie będzie po co zatrudniać tych wybitnych trenerów!

Obiektywny

Opublikowano: 2017-02-02 08:45:27

to była ironia, ona nic nie potrafi i nic nie potrafiła, tylko znajomości ja trzymaja w PZN

kibic

Opublikowano: 2017-02-02 09:40:05

Ironia już w niczym tutaj nie pomaga nawet :(. Ale mam nadzieję, że po tym biegu trener Kwak będzie już wiedział do jakiej szkoły chodzi Mateusz i z jakim trenerem trenuje :))

ada

Opublikowano: 2017-02-02 10:25:37

Zmienić kadrę trenersķą na ludzi z wizją i pasją do tego sportu .Byśmy wiedzieli że młodzi ludzie są oddani w dobre ręce.Jak do tej pory nic się nie zmienia.Dbajmy o tą garstkę bo co roku jest ich coraz mniej.Dbajmy o nich na każdym poziomie by Ci co kochają ten sport mogli rozwinąć skrzydła.Tego życzę młodym i nam rodzicom.

XYZ

Opublikowano: 2017-02-02 10:48:45

Te wyniki dziewczyn to jakiś dramat. Zajęły jedne z ostatnich miejsc. Po prostu wstyd. Zamiast robić postępy one zaliczają ogromny regres. I pomyśleć że to są nasze najlepsze juniorki. Już w polskiej kadrze jest dramat to aż boję się pomyśleć co będzie za parę lat. Jestem ciekaw jakie zawodniczki będą za parę lat w kadrze A i jaki beznadziejny poziom będą prezentować. Wiele osób narzekało na takie zawodniczki jak Maciuszek, Szymańczak czy Kubińska ale one przynajmniej potrafiły punktować w PŚ. A obecnie młode dziewczyny nie dają żadnych nadziei na przyszłość.

kibic

Opublikowano: 2017-02-02 10:59:19

Nie dają nadziei bo maja takich nie rozliczanych z postępów trenerów! Z polską myślą trenerska - absolutnie unikalną w skali światowej! Opłacanych na nieszczęście z naszych pieniędzy. W myśl zasady " czy się stoi czy się leży, kasa się należy". Czy ich pracodawca ( tak, tak - ten z umowy o pracę, kontrakt, whatever) rozlicza ich z efektywności? Wątpię! Mam nadzieję,że żadna z ambitnych juniorek B nie wstąpi do tej kadry narodowej i nie odbierze tego jako wyróżnienia, bo skończy tak samo. A Boczkowska niech ucieka z kadry najszybciej jak się da, ma jeszcze szansę.

znawca sportu

Opublikowano: 2017-02-02 17:10:51

czepiacie sie trenerów, a to wina zawodników, trzeba trenować i dawać z siebie wszystko. trener za zawodnikow nie biega. zawodnik musi poswiecac sie na treningu i wyniki przyjdą. Wszyscy tylko krytykuja trenerow a zawodnikow nikt nie czepia sie. Jaka trener ma make taki chleb upiecze. Proste i logiczne. Tyle w temacie.

Pseudo Trener

Opublikowano: 2017-02-02 20:05:01

w tym przypadku Panie znawco, wytłumacz to zawodnikom bedącym w kadrze od kilku lat że zostawiając wiadra potu na treningach, kiedy przychodząc do kadry osiągali lepsze wyniki.

??

Opublikowano: 2017-02-02 17:54:34

absolutnie się z Tobą nie zgodzę. Ci trenerzy dostali nalepszych zawodników z poszczególnych grup.. I Ci sami trenerzy doprowadzają do tego, że rok poźniej już ci zawodnicy nie są najlepsi nawet na krajowym podwórku. Myślisz, że zmieniło się ambitne podejście zawodników? Na pewno nie. Zmienił się styl trenowania, szczególnie w kadrze dziewczyn, nie odnoszący skutków od lat. Prócz tego, że na pewno są dobrze odchudzone :). Spójrz na Ulę Łętochę, Warło, wcześniej Bielecką ( na szczęście podjęła bardzo mądrą decyzję), teraz Kołodziej i Boczkowską. Szczególnie po U. Łętosze widać mega regres. Ale też najdłużej z tego grona jest "obrabiana" wspaniałą myślą trenerską.

a tak to ....

Opublikowano: 2017-02-02 18:55:53

U. Łętocha 34 na 43 zawodniczki, w szacownym gronie zawodniczek z australii, THA ( Tajlandii??), TOG (? Togo?) i 3 minutami straty.