Uniwersjada: Jedna polska para w finale mieszanego Team Sprintu, druga poza nim, zwycięstwo Kazachów [WYNIKI]

2017-02-04

Triumfem gospodarzy zakończył się dzisiejszy Team Sprint mieszany na Uniwrsjadzie w Ałmatach. Polskę reprezentowały dwie pary: Katarzyna Stokfisz i Kacper Antolec, a także Magdalena Czusz i Dawid Bril. Do finału awansowali tylko ci pierwsi.

Mająca już na koncie medale Uniwersjady Anna Shevchenko urodzona w 1993 roku i jej o 3 lata młodszy biegowy partner w team Sprincie, Olzhas Klimin, zdobyli złoto w konkurencji sprintów mieszanych. Gospodarze na dobrze znanej sobie trasie wyprzedzili jedną z ekip francuskich oraz rosyjskich. Celine Lallier Chpard i Louis Schwartz przekroczyli linię mety ponad 5 sekund po Kazachach. Podium uzupełnili Rosjanie: Mara Davydenkova ora Vladimir Florov ze stratą + 6:02.

W dzisiejszych zmaganiach brały udział dwie polskie pary. W pierwszym półfinale - A - startowali Katarzyna Stokfisz i kacper Antolec i choć zajęli 9. miejsce, to awansowali do finału, w ktrym zadowolili się lokatą numer 11. Lepsze pozycje na swoich zmianach potrafił wywalczyć kacper, raz był nawet 8. Ponad 1,5 minuty - tyle dzieliło naszych biegaczy od najlepszych. Słabiej wypadli Magdalena Czusz i Dawid Bril. W drugim, wolniejszym półfinale B zajęli 10. pozycję i w zwązku z tym na trasie już się więcej nie pojawili. Ostatecznie sklasyfikowani zostali na 10. miejscu.