Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚU23 Park City: Lotta Udnes Weng i Alexander Bolshunov najlepsi w biegu łączonym [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-02-04

Norweżka Lotta Udnes Weng wygrała bieg łączony 7,5 km Cl + 7,5 km F w ramach Mistrzostw Świata U23 w amerykańskim Park City. Urszula Łętocha zajęła 37. miejsce. Wśród młodzieżowców, którzy rywalizowali na dystansie 15 km Cl + 15 km F, triumfował Alexander Bolshunov z Rosji. Kamil Bury zajął 34. miejsce, a jego brat Dominik nie ukończył biegu.

 

Rywalizację w kategorii młodzieżowców zdominowali Rosjanie, kolejny raz zajmując wszystkie miejsca na podium, nawet kolejność była taka sama jak w biegu na 15 km łyżwą. Drugie złoto wywalczył Alexander Bolshunov, drugi ze stratą 0,2 s był Alexey Chervotkin, a trzeci Denis Spitsov stracił do zwycięzcy pół sekundy.

 

Jeżeli chodzi o "resztę świata" to tym razem najlepszy był Jules Lapierre z Francji (+11,5), na drugim (piątym) miejscu uplasował się Szwajcar Jason Rueesch (+14,3), a trzeci (szósty) był Norweg Gaute Kvaale (+33,0).

 

Kamil Bury dzisiejszy bieg zakończył na 34. miejscu, a Dominik Bury nie ukończył biegu.

WYNIKI MĘŻCZYZN 

 

Równy bieg, tak w klasyku jak i w łyżwie sprawił, że Lotta Udnes Weng wygrała skiathlon kończący zmagania w Mistrzostwach Świata U23. Drugie miejsce zajęła Johanna Matintalo z Finlandii, która do zwyciężczyni straciła 3,8 s. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Yana Kirpichenko tracąc do zwyciężczyni 13,9 s.

 

Na miejscu czwartym uplasowała się Tiril Udnes Weng, piąta była Szwedka Maja Dahlqvist, a szóste miejsce zajęła Niemka Pia Fink.

 

Jedyna Polka w stawce Urszula Łętocha zajęła 37. miejsce ze stratą blisko 6 minut (+5:56.7). 

WYNIKI KOBIET

 

huk

 

Komentarze - 3

XYZ

Opublikowano: 2017-02-04 20:33:00

Kolejna kompromitacja Polskiej biegaczki na tych mistrzostwach. Ula zajęła przedostatnie miejsce wygrywając jedynie z zawodniczką z Toga.

kibic

Opublikowano: 2017-02-05 08:34:02

Po wynikach Uli i Kamila widać też ze b.rzadko biegają łączone. Mają najdłuższe zmiany nart ze wszystkich. Różnica w przypadku Kamila to 10s.

FanBiegów

Opublikowano: 2017-02-05 11:28:04

W Polsce brakuje takich biegów Bieg Na Igrzyska mógłby wprowadzić biegi łączone, żeby już oď młodości je trenować

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl