Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ Park City: Rosjanki i Norwegowie najlepsi w sztafetach [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-02-05

Ostatnią konkurencją Mistrzostw Świata Juniorów były sztafety. Juniorki rywalizowały na dystansie 4 x 3,3 km MIX, co oznacza dwie pierwsze zmiany klasykiem, dwie kolejne łyżwą. Najlepsze okazały się Rosjanki, w rywalizacji juniorów 4 x 5 km triumfowali Norwegowie. Polacy nie startowali.

 

Najlepszą sztafetą w kategorii juniorów okazali się Norwegowie biegnący w składzie: Herman Martens Meyer, Jon Rolf Skamo Hope, Harald Oestberg Amundsen i Thomas Helland Larsen. Drugie miejsce, ze stratą 0,4 s, zajęli Rosjanie Egor Kazarinov, Kirill Kilivnyuk, Yaroslav Rybochkin i Vladislav Vechkanov. Na trzeciej pozycji uplasowali się Francuzi Martin Collet, Camille Laude, Hugo Lapalus i Arnaud Chautemps.

 

Na czwartym miejscu uplasowali się Niemcy, miejsce piąte zajęli Szwajcarzy, a szóste wywalczyli Czesi

WYNIKI JUNIORÓW

 

Mistrzyniami Świata Juniorek zostały Rosjanki biegnące w składzie: Polina Nekrasova, Lidia Durkina, Anna Zherebyateva i Mariya Istomina. Drugie miejsce, ze stratą 20 sekund, zajęły Włoszki Martina Bellini, Anna Comarella, Francesca Franchi i Cristina Pittin. Na najniższym stopniu podium uplasowały się zawodniczki gospodarzy Hailey Swirbul, Julia Kern, Hannah Halvorsen i Katharine Ogden.

 

Czwarte miejsce zajęły reprezentantki Francji, piąte były Szwedki, a szóste Niemki. Finki były siódme, a Norweżki dopiero jedenaste, na dwanaście sklasyfikowanych sztafet.

WYNIKI JUNIOREK 

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl