Uniwersjada: Dmitriy Rostovtsev najlepszy na 30 km, Andrzej Pradziad 14

2017-02-08

Rosjanin Dmitriy Rostovtsev wygrał kończący biegi narciarskie na Uniwersjadzie bieg na 30 km stylem klasycznym ze startu wspólnego. Andrzej Pradziad zajął 14. miejsce.

Po raz kolejny na tej Uniwersjadzie rywalizację w biegach narciarskich zdominowali Rosjanie i Kazachowie. Na finiszu walkę o kolor medali stoczyli Rosjanie Dmitriy Rostovtsev i Valeriy Gontar oraz Kazach Sergey Malyshev. Linię mety jako pierwszy przeciął Rostovtsev, drugi ze stratą 0,3 s był Gontar, a trzeci Malyshev stracił do zwycięzcy 0,5 s.

Stosunkowo niewielką stratę zanotował czwarty Vitaliy Pukhkalo z Kazachstanu (+21,1 s), natomiast pozostałych zawodników dzieliła już przepaść. Piąty Japończyk Hikari Fujinoki do zwycięzcy stracił 2:40.1, strata szóstego Oleksija Krasovskyi to 2:50.9.

W takich okolicznościach na 14. miejscu, ze stratą 4:49.7 do zwycięzcy, uplasował się jedyny nasz reprezentant w dzisiejszym biegu Andrzej Pradziad.