Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ Oteppaeae: Stina Nilsson i Johannes Hoesflot Klaebo wygrywają sprinty łyżwą, ogromny pech Macieja Staręgi w ćwierćfinale [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-02-18

Stina Nilsson i Johannes Hoesflot Klaebo - oto nazwiska dzisiejszych triumfatorów sprintów stylem dowolnym rozegranych niemal tuż przed mistrzostwami świata w Lahti. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Maiken Caspersen Falla oraz Heidi Weng, a u panów Finn Haagen Krogh oraz Sergey Ustiugov. O ogromnym pechu może mówić Maciej Staręga, który mimo siódmego czasu ćwierćfinałów nie miał możliwości, by rywalizować dalej. Pozostali biało-czerwoni odpadli w kwalifikacjach.

 

FINAŁ PANÓW

 

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł triumfator kwalifikacji, Johannes Hoesflot Klaebo, jednak różnice w czołówce były niewielkie. 0,6 sekundy stracił do niego kolega z kadry, Finn Haaagen Krogh, a sekundę Rosjanin Sergey Ustiugov. Pechowa czwarta lokata przypadła dziś Federico Pellegrino, a stawkę sześciu najlepszych sprinterów, z bardzo dużą stratą, zamknęli kolejni zawodnicy z Kraju Wikingów.

 

WYNIKI

 

FINAŁ PAŃ

 

Ostatecznie najlepsza dziś wśród Pań okazała się, jak można było przewidywać, Stina Nilsson. Nad drugą na mecie Maiken Caspersen Fallą uzyskała przewagę 0,27 sekundy. Podium uzupełniła Heidi Weng, tracąc już więcej – 3,75 sekundy. Smakiem lokaty w czołowej trójce musiała obejść się Astrid Jacobsen. Rozczarowana jest też z pewnością piąta Jessica Diggins. Ostatnia na mecie w finale zameldowała się Hanna Falk.

 

WYNIIKI

 

PÓŁFINAŁY PAŃ i PANÓW

 

Do finału bezpośrednio z pierwszego półfinału przeszły Stina Nilsson i Maiken Caspersen Falla, a z drugiego Jessica Diggins i Heidi Weng. Z trzecich miejsc awansowały Astrid Jacobsen i Hanna Falk, przy czym lepszy czas uzyskała ta pierwsza. U panów pierwsze i drugie lokaty w poszczególnych półfinałach zajęli: Finn Haagen Krogh, Johannes Hoesflot Klaebo, Sindre Bjoerestad Skar i Sergey Ustiugov. Lucky Loserzy to z kolei Haavard Solaas Taugboel oraz Federico Pellegrino.

 

ĆWIERĆFINAŁY PANÓW

 

Maciej Staręga miał dzisiaj ewidentnego pecha. Jego czas w czwartym ćwierćfinale, 3:09.35, był lepszy od tego, który uzyskał triumfator kwalifikacji, Johannes Hoesflot Klaebo, a mimo to reprezentant UKS Rawa Siedlce uplasował się na 4. lokacie, żegnając się z półfinałami (do awansu zabrakły 0,22 sekundy). Do nich przeszli Sindre Bjoernestad Skar i Ristomatt Hakola. Całościowo Maciek miał SIÓDMY czas ćwierćfinałów, a mimo to nie powalczył dalej…

 

Pierwszą szóstkę mężczyzn do mety zaprowadził triumfator kwalifikacji, Johannes Hoesflot Klaebo. 0,27 sekundy stracił do niego Szwed Calle Halfvarsson. Drugi ćwierćfinał panów, jeśli chodzi o pierwsze miejsce, nie zaskoczył – wygrał Federico Pellegrino. Tego samego nie można powiedzieć o drugiej lokacie, którą wywalczył Brytyjczyk Andrew Young ze stratą 0,56 sekundy, rzutem na taśmę wyprzedzając Alexa Harveya.

 

Z trzeciej grupy bezpośredni awans wywalczyli Erik Brandsdal i Simeon Hamilton z dużo lepszymi czasami od biegaczy z drugiego biegu. Z ostatniego biegu awansowali Haavard Solaas Taugboel z Norwegii i Sergey Ustiugov. Jako „szczęśliwi przegrani” dalej biegają Martti Jylhae i Finn Haagen Krogh.

 

ĆWIERĆFINAŁY PAŃ

 

Pierwszy ćwierćfinał Pań to oczywiście triumf Stiny Nilsson przed Sophie Caldwell, które to bezpośrednio awansowały dalej. W drugiej szóstce triumfowała Maiken Caspersen Falla z przewagą 0,18 sekundy nad Laurien Van Der Graaff ze Szwajcarii. Trzecia na mecie Ida Sargent straciła niewiele, ale ponieważ pierwszy bieg ćwierćfinałowy zawodniczki pobiegły szybciej, Amerykanka musi czekać na kolejne rezultaty.

 

Trzeci ćwierćfinał to spora niespodzianka, bowiem Jacobsen i Randall dały wyprzedzić się Rosjance, Natalii Matveevej. Wprawdzie Norweżce zabrakło do niej jedynie 0,14 sekundy, ale już czas Randall był najsłabszym trzecim rezultatem spośród rozegranych do tego momentu trzech biegów ćwierćfinałowych.

 

Czwartej szóstce przewodziła Jessica Diggins z przewagą niespełna pół sekundy nad Szwedką Idą Ingemarsdotter. Bardzo słabo w porównaniu do pozostałych wypadł ostatni bieg ćwierćfinałowy – zwyciężyła Heidi Weng przed Hanną Falk, ale ich czasy były o 3-4 sekundy gorsze od wcześniejszych rezultatów rywalek. 

 

KWALIFIKACJE PANÓW 

 

Maciej Staręga kwalifikacje zakończył z 20. czasem  (+7,53) i jako jedyny z biało-czerwonych awansował do ćwierćfinałów. Pozostali zakończyli rywalizację już na pierwszym etapie: 48. Paweł Klisz, 69. Kamil Bury i 81. Dominik Bury.

 

Zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo. Drugi na mecie Federico Pellegrino stracił do niego 0,73 sekundy. Do najlepszej trójki dołączył Francuz, Lucas Chanavat (+2,79).

 

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

 

Maciek pobiegnie w czwartym ćwierćfinale z mocnymi przeciwnikami – wszyscy uplasowali się w kwalifikacjach przed biegaczem z Siedlec. Fin Ristomatti Hakola (piąty), Norweg Skar Sindre Bjoernestad (dziewiąty), Martti Jylhae (dziesiąty), Andrew Newell (szesnasty) i Hiroyuki Miyazawa (osiemnasty) to rywale Maćka w ćwierćfinale.

 

LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁÓW MĘŻCZYZN

 

KWALIFIKACJE PAŃ

 

U Pań Stina Nilsson na mecie wyprzedziła Norweżkę Heidi Weng i Amerykankę Kikkan Randall. Ta pierwsza straciła do Szwedki jedynie 0,6 sekundy, a reprezentantka Stanów Zjednoczonych już więcej – 2,55 sekundy.

 

Czołową szóstkę na sprinterskim dystansie 1300 metrów uzupełniły Sophie Caldwell (+22,6 sekundy), Niemka Hanna Kolb (+3,11) i Astrid Jacobsen (+3,17).

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁÓW KOBIET

 

red

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl