Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzami Świata w sprincie Maiken Caspersen Falla i Federico Pellegrino, Maciej Staręga ósmy! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-02-23

Pierwsza konkurencja biegowa Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym za nami. Złote medale w sprintach indywidualnych stylem dowolnym zdobuli Norweżka Maiken Casperssen Falla i Włoch Federico Pellegrino. Maciej Staręga zajął dzisiaj ósme miejsce! Gratulujemy Maciek!

 

Nasz biegacz zaczął swój półfinał spokojnie na szóstym miejscu. Później odnosiło się wrażenie, że na każdym z podbiegów był blokowany, może to złe słowo, ale widać było, że w momencie kiedy chciał przedrzeć się do przodu, któryś z rywali wbiegał przed niego. Końcówka biegu była już niesamowicie szybka, trochę zabrakło, na zjeździe rywale odjechali mu dosłownie na dwa trzy metry i to niestety było decydujące.

Jednak ósma lokata Mistrzostw Świata to jest wynik, którego nie mieliśmy conajmniej od 10 lat.

Przy okazji wywiadu jakiego Maciek udzielał Telewizji Polskiej padło pytanie o plany związane z Norwegią. W końcu Maciek powiedział głośno to, o czym szepcze się od jakiegoś czasu, chciałby spróbowac swoich treningowych sił w kraju fiordów. To dobry kierunek patrząc chociażby na brytyjczyków. którzy trenując w Norwegii z tamtejszymio zawodnikami dokonali zadziwiającego postępu.

 

Wróćmy jednak do medalistów. W biegu kobiet dwa kolejne medale to Amerykanki Jessica Diggins i Kikkan Randall.

Wśród panów, srebro dla prowadzącego cały finał Ustjugowa, któy dał sie ograć włochowi na samym finiszu. Wściekły Rosjanin tłukł śnieg kijami za metą...

Medal brązowy dla kolejnego wielkiego norweskiego talentu Johannesa Klaebo.

 

                            WYNIKI KOBIET                      WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Spóbujmy podsumować jeszcze wyniki pozostałych zawodników.

Ewelina Marcisz, która ostatni start miała na kazachskiej Uniwersjadzie początkiem miesiąca, wróciła do kraju chora. Nie startowała ani w MP Seniorów na Kubalonce, ani w ostatnich zawodach Pucharu Świata w Estonii. Miejmy nadzieję, że było to swoiste przetarcie przed team sprintem z Justyną Kowalczyk. Tym bardziej, że Ewelina, dwa lata temu na MŚ Falun 2015 awansowała do ćwierćfinałów.

 

Pozostając przy temacie team sprintów nie sposób nie pochylić się nad kondycją naszych pozostałych zawodników. Uchodzący za specjalistę sprintów Paweł Klisz przegrał dzisiaj z dystansowcem Janem Antolcem. Zapytany Staręga (także w wywiadzie dla TVP) z kim pobiegnie, odpowiedział - plan był, że z Pawłem, jednak decyzję podejmą trenerzy. Dla porządku dodajmy, że Antolec to dzisiaj lokata z numerem 65, jedno miejsca za nim to Paweł Klisz. Nie zamierzam znęcać się tutaj nad dyspozycją naszych kadrowiczów jednak z Węgrem nie powinni przegrać. Rumuni, Estończycy, Łotysze czy Białorusini leją nas często, ale Węgrzy? Miejmy nadzieję, że dalej będzie lepiej.

 

I na koniec słowo o Monice Skinder (rocznik 2001) świeżo upieczonej Mistrzyni Polski Seniorów 2017 w sprintach stylem dowolnym. W dzisiejszych eliminacjach startowały dwie Greczynki z tego rocznika. Monika wygrałaby z nimi w cuglach...a jeden bieg (nawet jako nagroda) z pewnością nie zaburzyłby rozwoju zawodniczki. Tylko co by było jakby zajęła np 50 miejsce?

 

kace

 

Komentarze - 8

ms.

Opublikowano: 2017-02-23 18:46:09

Bardzo dobry występ Staręgi, szkoda że TVP nie pokazało tego biegu w tvp 1 albo tvp 2, ale pewnie się nie spodziewali takiego wyniku. Szkoda że troszkę zabrakło do finału, może wtedy tvp wykupiłoby sprinty na przyszły sezon pucharu świata. Brawa dla Pellegrino i Amerykanek, Norwegowie tylko dwa medale, ale w sprintach nie jest to wielkim zaskoczeniem. Treningi w Norwegii mogą tylko Maćkowi pomóc, może wtedy walka o podium stanie się możliwa.

kibic

Opublikowano: 2017-02-23 19:08:42

Wielkie gratulacje!!! Dziękuję za wspaniałą walkę. To bardzo wzruszające jak człowiek z Mazowsza osiąga takie sukcesy i wszędzie bije z niego wielka radość biegania :) dzięki Maciek!

xx

Opublikowano: 2017-02-23 19:12:58

Lepiej późno niż wcale. Szkoda ze dopiero teraz dorósł do tej decyzji. Będzie mu mega ciezko nadrobić stracony czas w tym wieku. Super wynik jak na Maćka. I póki co, patrząc realnie,szansę na finał miałby tylko przez przypadek. Więc jest się z czego cieszyć. Gratulacje.

pzn

Opublikowano: 2017-02-23 19:16:54

zaburzylby na pewno a i młodej zawodniczce w głowie by się przewrocilo. Nie zabieraj p.Cempie prawa do wszechwiedzy. On trenuje najlepiej i wie najlepiej. Ale słyszałem że to człowiek honoru i po mistrzostwach składa dymisję zarządowi pzn.

zawieszona ;)

Opublikowano: 2017-02-23 19:21:21

Gratulacje ,z dumą i zciśniętymi kciukami patrzyłam w ekran. Mądre starty. Widać doświadczenie i dobrą strategię popartą predyspozycją do sprintów. Jeszcze raz gratulacje.

zawieszona ;)

Opublikowano: 2017-02-23 19:31:13

Po przeczytaniu artykułu takie przemyślenia. Monikę odbieram jaki pgodną ,utalentowaną i zdystansowaną do swoich osiągnięć sportowych .Myślę że i z 50 miejscem by sobie poradziła w głowie. Tylko kto by dał dziewczynie taką nagrodę o czy nasi pseudo kibice by sobie z Tym poradzili? Mogłaby c hociarz otrzymać reprezentacyjny ubiór,bo mimo braku jej w kadrach zasługuje :)

Zawodnik

Opublikowano: 2017-02-24 10:17:13

Zawieszona czy twoja główna ambicja jest otrzymanie stroju kadrowego? Kadra to obozy,zawody międzynarodowe, a nie jakiś beznadziejny strój. a i jeszcze jedna beznadziejna myśl szkoleniowa :( a tobie bym radził przynajmniej trochę do szkoły chodzić i nauczyć się po polsku pisać :)

Luk

Opublikowano: 2017-02-24 11:41:21

Brawo Maciek! Powinien iść drogą Justyny Kowalczyk, ma talent i warunki aby zdobyć medal na igrzyskach.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl