Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ Lahti 2017: Justyna Kowalczyk ósma, złoto dla Marit Bjoergen [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-02-28

Bieg na 10 kilometrów klasykiem na Mistrzostwach Świata Lahti 2017, dzień i dystans na który czekali wszyscy kibice biegów narciarskich w Polsce. Złoto zdobywa Marit Bjoergen, Justyna Kowalczyk nadal w czołówce, dzisiaj na ósmym miejscu.

 

Justyna Kowalczyk zajmuje dzisiaj ósme miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym.

Bieg wygrała Marit Bjoergen, przed Szwedką Charlotte Kallą i kolejną Norweżką Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

 

Justyna w rozmowie dla TVP krótko podsumowała swój dzisiejszy występ - nartki miałam posmarowane świetnie, dziekuję serwismenom, forma niestety jak widać nie jest jeszcze najwyższa. Z biegu nie mogę być zadowolona, cieszę się, że jestem nadal w czołówce najlepszych dziewczyn na świecie, szkoda tylko, że nie w tej górnej części. Dwie dziewczyny są bardzo mocne (Bjoergen, Kalla) reszta do pobicia. Za tydzień na innej trasie pewnie byłoby już inaczej. Indagowana co dalej, jakie plany na przyszłość, nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne, zobaczymy Justynę na starcie Biegu Piastów już w najbliższą sobotę 4 marca na starcie biegu na 50 kilometrów.

Będzie się działo w Jakuszycach :)

Justyna ósme miejsce zajmuje wspólnie z kolejną Norweżka Ingvild Oestberg, i jest pierwszą zawodniczką spoza półwyspu skandynawskiego w dzisiejszej rywalizacji.  1,3 sekundy za Justyną została sklasyfikowana Niemka Stefanie Boehler.

 

W biegu startowały jeszcze trzy nasze zawodniczki. Najlepiej z nich pobiegła Kornelia Kubińska, która ze stratą 3:26,6 minuty zajęła 40 miejsce. Prawie pół minuty do niej straciła Ewelina Marcisz (42m.). Martyna Galewicz to lokata z numerem 53, bieg ukończyło 71 zawodniczek.

 

WYNIKI BIEGU

 

kace

 

Komentarze - 3

xyz

Opublikowano: 2017-02-28 18:00:56

Abstrahując od J.Kowalczyk bo to inna liga. Co na usprawiedliwienie wyników swoich podopiecznych ma teraz trener Cempa? Bo jeśli choroby itp. to po co te zawodniczki tam pojechały? Generalnie katastrofa.

Bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2017-02-28 22:39:29

No nic tylko gratulowac Trenerom,straty powyzej 3min.Fisy powyzej 100! To naprawde trzeba sie przygotowywac tyle lat!!!Czyli bedzie dalej spokojne przygotowywanie do Olimpiady.....Parodia! Zarzad PZN robi sobie jaja,-ciekawe jak dlugo to jeszcze bedziemy wszyscy przerabiac!??

marzenia42

Opublikowano: 2017-03-01 10:27:22

Żeby chociaż pierwsza trzydziestka była....a tu song :(

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl