Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ Lahti 2017: Polska sztafeta męska zdublowana i zdjęta z trasy, triumf Norwegów [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-03-03

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości z Lahti – polscy biegacze nie poszli w ślady swoich koleżanek i nie ukończyli biegu sztafetowego 4x10 kilometrów w Lahti. Złoto rzutem na taśmę wywalczyli Norwegowie.

 

Zawodnicy z kraju Wikingów w składzie: Didrik Toenseth, Nilas Dyrghau, Martin Jonsrud Sundby i Finn Haagen Krogh zdobyli dla swojego kraju kolejny złoty medal MŚ w Lahti, tym razem  sztafecie 4x10 kilometrów. Wiadomo było, że kwestia triumfu rozstrzygnie się między norwegami a Rosjanami, i tak właśnie było, jednak na początku, w trakcie biegów klasykiem, to nasi wschodni sąsiedzi znajdowali się na czele. Dopiero Alexey Chervotkin na swojej zmianie stracił prowadzenie na rzecz Sundby’ego i z przewagi 0,5 sekundy zrobiła się strata 17,7 sekundy. Ostatecznie, choć Sergey Ustiugov bardzo starał się wyszarpać złoto, Rosjanie musieli pogodzić się ze srebrnym krążkiem. Złoto stracili o włos – 4,6 sekundy. Brąz wywalczyli stale awansujący Szwedzi. Najpierw na 8. lokacie, potem 7., by z czasem ruszyć do ataku i  przesunąć się miejsce numer 4, a następnie na najniższy stopień podium ze stratą 2:31,8 sekundy.

 

Niestety, Polacy nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom. Swoje dystanse w całości pokonali jedynie Dominik Bury  i Jan Antolec, plasując się w okolicach miejsc 13-15. Mniej szczęścia miał już Maciej Staręga – pod koniec swojego biegu został zdublowany przez prowadzącego już wówczas Sundby’ego i zdjęty z trasy, stąd Paweł Klisz już swojej szansy nie otrzymał, a Polacy ukończyli zawody na 15. miejscu.

 

Smakiem medalu musieli objeść się Finowie, których Niskanen chwilowo wyprowadził dzięki swojej zmianie na trzeci stopień podium. Ostatecznie zajęli 5. lokatę. Czwarte miejsce wywalczyli Szwacarzy z Dario Cologną, a czołową szóstkę uzupełnili: Niemcy, Francuzi i Włosi.

 

WYNIKI

 

KaEn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl