Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ Lahti 2017: Alex Harvey Mistrzem Świata na 50 km łyżwą, Jan Antolec 34.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-03-05

Kanadyjczyk Alex Harvey wygrał bieg na 50 kilometrów techniką dowolną, kończący Mistrzostwa Świata w Lahti. Srebrny medal wywalczył Sergey Ustiugov, a brąz zdobył Matti Heikkinen. Na 34. miejscu uplasował się jedyny Polak w dzisiejszym biegu Jan Antolec.

 

Kanadyjczyk Alex Harvey najlepiej wytrzymał trudy królewskiego biegu na 50 km i został Mistrzem Świata. Jako drugi linię mety minął Sergey Ustiugov, a na najniższym stopniu podium stanął, ku uciesze zgromadzonej na stadionie w Lahti publiczności, Matti Heikinen.

 

Na czwartym miejscu uplasował się Andrew Musgrave, który na finiszowej prostej wyprzedził Martina Sundby. Sundby prowadzący jeszcze kilkaset metrów przed metą, został koncertowo "objechany" przez Kanadyjczyka i Rosjanina, potknął się, wybił z rytmu a na finiszu (po foto) wygrał z nim jeszcze brytyjczyk. Szóste miejsce dla Sjura Roethe, siódmy był Dario Cologna, ósmy Petter Northug, dziewiąty Maurice Manificat, a czołową dziesiątkę zamknął Hans Christer Holund.

 

Dzisiejszy bieg, podobnie jak wczorajszy wyścig kobiet, odbywał się po szybkim zmrożonym śniegu co sprzyjało trzymaniu się zwartej grupy na czele. Co ciekawe, podobnie jak wczoraj panie, żaden z biegnących w czołówce mężczyzn nie zdecydował się na zmianę nart.

 

Na początku szans indywidualnie spróbował Anders Gloeersen, jednak jego akcja nie miała większego dla przebiegu całego wyścigu, a Norweg szybko został doścignięty i zakończył zmagania na 11. pozycji.

 

Decydujące okazały się ostatnie kilometry na których najbardziej aktywni byli Hervey i Sundby. Na stadion tuż za nimi wjechał Ustiugov i wydawało się, że to oni podzielą między sobą miejsca na podium. Na stadionie Sundby dał się objechać najpierw Kanadyjczykowi i Rosjaninowi, a za jego plecami z dużą prędkością zjeżdżał Heikkinen. Na ostatnim zakręcie Norweg się potknął co ułatwiło wyprzedzanie Finowi, a zrezygnowany Sundby zagapił się i tuż przed metą dał się jeszcze wyprzedzić Musgrave.

 

Na 34. miejscu bieg ukończył Jan Antolec, który linię mety minął 4:40,7 po zwycięzcy.

 

Ciekawostka, na 36. miejscu bieg ukończył Czech Michal Novak, równolatek Dominika Burego, a w klasyfikacji U23 najlepszy rezultat uzyskał Rosjanin Alexey Chervotkin (rocznik 1995), który uplasował się na 13. pozycji.

 

WYNIKI

 

huk

 

 

 

Komentarze - 5

XYZ

Opublikowano: 2017-03-06 00:07:27

Zaskakująco całkiem dobry bieg Janka. 34.miejsce i nie z dużą stratą do trzydziestki. No brawo, bo to zdecydowanie najlepszy bieg w jego karierze. Może jeszcze coś z niego będzie. Jakby się trafił dobry trener to może od czasu do czasu Antolec by punktował w PŚ.

jedrek

Opublikowano: 2017-03-06 08:02:11

Gratuluje-Jankowi. To był bardzo dobry bieg.

sloan

Opublikowano: 2017-03-06 09:14:21

Brawo Johnny! Super bieg, tak trzymaj. Gratulacje.

Luk

Opublikowano: 2017-03-07 12:50:08

Brawo bardzo dobry występ. Cempa do zwolnienia i z chłopaków będą ludzie!

xx

Opublikowano: 2017-03-07 17:56:40

Cempa trenuje dziewczyny:) Ale zgadzam sie tak czy siak z drugim zdaniem. Co do występu J.Antolca, dziwi mnie tylko to, że 27latek pierwszy raz w życiu biegł 50km ( taki wywiad w onecie dał). Czesi puszczaja 202latka co tylko 3 sekundy był gorszy od Janka. Fajnie, że go ten bieg cieszy. Ale patrząc z boku nie ma co się podniecać.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl