Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OPA Cup: Monika Skinder szósta w sprintach łyżwą w kategorii Juniorek! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-12-15

Dziś w ramach pierwszego dnia rywalizacji w zawodach z cyklu OPA Cup w austriackim St. Ulrich / Pillersseetal rozgrywano sprinty stylem dowolnym i to zarówno w kategoriach juniorskich, jak i seniorskich. Panie miały do pokonania dystans 1,2 km, a panowie o 200 metrów dłuższy. Wprawdzie ani polscy juniorzy, ani seniorzy nie awansowali do ćwierćfinału, ale świetnie spisała się Monika Skinder, zajmując szóste miejsce w kategorii juniorek!

 

Finały

Finał juniorek dla Niemki Alexandry Danner, drugą lokatę zajęła Lea Fischer, trzecia pozycja Anna-Maria Dietze, Monika Skinder na szóstej pozycji! Finał seniorek, ponownie jak kwalifikacje, wygrała Sophie Caldwell z USA, podium uzupełniły znane z PŚ w biegach Natalia Matveeva z Rosji i Ida Sargent również ze Stanów Zjednoczonych. Po rywalizacji meżczyzn okazało się, że Amerykanie zaliczyli dziś dublet w kategorii seniorów, bowiem u panów wygrał Simeon Hamilton przed Andre Newellem. Na najniższym stopniu podium Gianluca Cologna ze Szwajcarii. U juniorów najlepszy okazał się zawodnik z kraju słynącego z produkcji zegarków Janik Ribli, a jako trzeci zmagania ukończył jego rodak Valerio Grond. Pomiędzy nimi znalazł się Francuz Tom Mancini.

 

Półfinały

W pierwszym półfinale juniorek brała udział Monika Skinder. Zajęła trzecią lokatę i jako szczęśliwa przegrana awansowała do finału! W pozostałych kategoriach biało-czerwoni w półfinałach nie biegali.

 

Ćwierćfinały

W pierwszym ćwierćfinale juniorek zwyciężyła zwyciężczyni kwalifikacji Lea Fischer, na drugiej pozycji, również z awansem dalej znalazła się Monika Skinder. W ćwierćfinale numer trzy na piątej lokacie uplasowała się Klaudia Kołodziej, a na szóstej Weronika Kaleta. Do startu w ćwierćfinale numer pięć nie przystąpiła Eliza Rucka - trenerzy postanowili oszczędzać siły zawodniczki MKS Istebna przed zaplanowanymi na sobotę i niedzielę dystansami.

 

W trzecim ćwierćfinale seniorek spotkały się Ewelina Marcisz i Urszula Łętocha. Ula wywalczyła czwartą pozycję, Ewelina szóstą.

 

Kwalifikacje

Na starcie kwalifikacji jako pierwsi dzisiejszego dnia stanęli juniorzy. Bieg wygrał Davide Graz z Włoch. Najlepszy z Polaków, na 42. pozycji Michał Skowron, 43. miejsce zajął Mateusz Haratyk, 69. Wiktor Czaja, 81. Maciej Popieluch i 102. Mateusz Szczotka. Biegu nie ukończył Dawid Damian.

 

Jako następni do kwalifikacji przystąpili seniorzy. W tej grupie reprezentowało nas czterech zawodników. Zwyciężył Amerykanin Andrew Newell. Najwyżej z biało-czerwonych sklasyfikowany został na 43. pozycji Kamil Bury, 58. miejsce zajął Dominik Bury, 78. był Paweł Klisz, a 89. Kacper Antolec.

 

Kolejna grupa na starcie to juniorki i tu mieliśmy już większe powody do zadowolenia. Kwalifikacje wygrała Szwajcarka Lea Fischer. 10. lokatę wywalczyła Monika Skinder, 23. Eliza Rucka, 24. Weronika Kaleta, 27. Klaudia Kołodziej. Jedyną zawodniczką, która nie awansowała dalej, była 45. Izabela Marcisz.

 

Jako ostatnie do startu w kwalifikacjach przystąpiły seniorki. Wygrała Sophie Caldwell, a najlepsza z Polek – Ewelina Marcisz - zajęła 24. lokatę, 27. była Urszula Łętocha, a 65 Agata Warło.

 

WYNIKI:

JUNIORKI: KWALIFIKACJE     FINAŁ

SENIORKI: KWALIFIKACJE     FINAŁ

JUNIORZY: KWALIFIKACJE     FINAŁ

SENIORZY: KWALIFIKACJE     FINAŁ    

 

 

Jutro w OPA Cup biegi dystansowe stylem klaycznym. juniorki i seniorki pobiegną 5 kilometrów, juniorzy 10, a seniorzy 15. W niedzielę

biegi ze startu wspólnego łyżwą - juniorki, seniotki i junorzy wystartują na 10 kilometrów, seniorzy tradycyjnie na 15.

 

Arkadiusz Posiadała 

Komentarze - 6

Tyup

Opublikowano: 2017-12-15 21:41:18

Michał Skowron to powinien w Pucharze Brazylii wygrywać i z Limą się ciąć a nie na Alpiny jeździ

Zołza

Opublikowano: 2017-12-16 01:58:33

Hahaha a co chcesz zająć jego miejsce? No musisz jeszcze sporo potrenowac. Samym hejtem nie wygrasz.

ooo matko...

Opublikowano: 2017-12-16 10:06:10

jak masz pisać takie bzdury, to lepiej nie trać swojej energii na klikanie. Szkoda naszego czasu na ich czytanie ( zaczynam czytać nie wiedząc, że to tak debilne), a i Twój spożytkuj w inny, może bardziej twórczy, sposób.

Zazdrosnik

Opublikowano: 2017-12-16 17:53:05

Chlopie odczep sie od Michala zajdz sobie inne zajecie

Tyup

Opublikowano: 2017-12-15 21:41:39

Michał Skowron to powinien w Pucharze Brazylii wygrywać i z Limą się ciąć a nie na Alpiny jeździ

Ana

Opublikowano: 2017-12-15 21:43:13

A co z Ligami Regionalnymi, miało być info?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl