Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OPA Cup: Podium Dawida Damiana, dobre biegi Elizy Ruckiej, Eweliny Marcisz i Dominika Burego [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-12-16

W czasie drugiego w tym sezonie biegowym weekendu Pucharu Kontynentalnego OPA Cup w biegach narciarskich biało-czerwoni rywalizują w austriackim St. Ulrich / Pillserseetal. Drugi dzień zmagań to dystansowe biegi klasykiem na 5 km wśród pań (juniorek i seniorek), 10 km juniorów i Juniorów B i 15 km seniorów. Świetny wynik zanotował Dawid Damian, zajmująć wśród Juniów Młodszych TRZECIE MIEJSCE!

 

 

WAŻNE! W natłoku dzisiejszych informacji umknął nam jeden wynik z zawodów i to jaki!! Dzięki zawodnikowi KS Jedność Nowy Sącz mieliśmy dzisiaj w Austrii polskie miejsce na podium. Dawid Damian w biegu juniorów B (rocznik 2000 i młodsi) zajął dzisiaj TRZECIE MIEJSCE!!

WYNIKI BIEGU

 

U Juniorek na 5 kilometrów na czele trio francusko-szwajcarskie. Pierwsza Szwajcarka Desiree Steiner. Druga Lena Quentin (+7,2 sekundy), a trzecia, kolejna Francuzka, Juliette Ducordeau. Eliza Rucka tym razem wypadła słabiej niż ostatnio – zajęła 13. miejsce ze stratą 51 sekund do zwyciężczyni. Dalej, na 23. pozycji Izabela Marisz (+1:16) i na lokatach 39-41 trzy kolejne biało-czerwone: Weronika Kaleta, Klaudia Kołodziej i Monika Skinder. 

 

Seniorki także miały dziś do pokonania piątkę klasykiem, na 12. lokacie znalazła się Ewelina Marcisz (+49,1), 44. była Urszula Łętocha, 64. Justyna Pradziad, a 66. Agata Warło. Na czele stawki zawody zakończyła Elena Soboleva z Rosji przed swoją rodaczką Natalią Matveevą. Podium uzupełniła Ida Sargent z USA.

 

U Juniorów zwycięstwo powędrowało do Kazacha Ivana Lyufta. 8,2 sekundy stracił do niego Francuz Hugo Lapalus, wyprzedzając swojego rodaka Chamille Laude. Najwyżej z biało-czerwonych, sklasyfikowany został tradycyjnie Mateusz Haratyk – na 25. lokacie ze stratą 2:25,1 sekundy do zwycięzcy. W czwartej dziesiątce znalazł się Michał Skowron, na 47. Maciej Popieluch, a 9 lokat niżej Wiktor Czaja. Najgorzej poradził sobie 71. Mateusz Szczotka.

 

U seniorów francuski triumf – pierwszy na mecie Alexis Jeannerod. Pierwsze podium dla Niemiec – jako drugi przybiegł Thomas Wick ze stratą niespełna 5 sekund. Na trzecim miejscu Rosjanin Gleb Tetivvykh (+11,3 sekundy).

 

Ale mamy i powody do zadowolenia – na 17. miejscu znalazł się Dominik Bury z czasem 40:15,2 sekundy i stratą niespełna 1,5 minuty do zwycięzcy. Pozostali biało-czerwoni dla odmiany wypadli bardzo słabo – 69. był Paweł Klisz, który na pokonanie 15 kilometrów potrzebował ponad 42 minut, 70. Mateusz Chowaniak, a Kacper Antolec i Łukasz Kunc odpowiednio dopiero na 114 i 121. pozycji.

 

WYNIKI JUNIOREK

WYNIKI SENIOREK 

WYNIKI JUNIORÓW

WYNIKI SENIORÓW 

 

 

red

Komentarze - 18

!!!

Opublikowano: 2017-12-16 16:43:36

Napiszcie, że Damian Dawid 3 w jun.B w OPA w Austrii

KS Jedność

Opublikowano: 2017-12-16 19:31:10

Jesteśmy dumni nasz zawodnik Dawid Damian zajął 3 miejsce na 10 KM w juniorach młodszych, gratulujemy :)

Dolnoslazak

Opublikowano: 2017-12-17 20:03:24

Świetny wynik młodego zawodnika. Wielkie gratulacje!!

...

Opublikowano: 2017-12-17 04:45:49

pzdz

Opublikowano: 2017-12-17 04:50:01

Należałoby nadmienić, że Eliza była 13 startując (prawdopodobnie ze względu na punkty) z juniorkami starszymi. Z takim wynikiem 16:42,6 startując z juniorkami %27B%27 - ze swojego rocznika - byłaby pierwsza.

xyz

Opublikowano: 2017-12-17 08:59:59

Dlatego dziwne, ze dziewczynki Eliza, Iza i Monika nie biegły w swojej kategorii wiekowej. Wyniki byłyby bardziej wymierne. A w sumie tylko Eliza mogła liczyć na fisy ponizej 100.

...

Opublikowano: 2017-12-17 11:37:29

Jak to Polacy - wiecznie szukają okazji do ułatwień....

...

Opublikowano: 2017-12-18 17:12:50

..powiedziałbym raczej, że wszystko komplikują.

do pzdz

Opublikowano: 2017-12-17 09:11:07

ale to już byłoby gdybanie bo juniorki b i juniorzy b nie wybiegali na trase zaraz po jun.a tylko po ok. 3-4h. więc trudno porównywać czasy; inna struktura śniegu, pogoda,wiatr, rozjechana trasa, itp.

pzdz

Opublikowano: 2017-12-17 10:44:59

nie chodziło mi o gdybanie, bo wynik ten nie ma (czy nie miałby) większego znaczenia, chciałem raczej zwrócić uwagę na brak obiektywizmu w przekazanej informacji... - 3m Dawida w juniorach B odtrąbiono jako sukces a 13m (relatywnie mocniejsze) Elizy w juniorkach A opisano jako "wypadła słabiej"

KaEn

Opublikowano: 2017-12-17 13:14:25

Eliza wypadła relatywnie słabiej jeśli chodzi o miejsce w stosunku do startu z zeszłego tygodnia, kiedy była w czołowej dziesiątce w Juniorkach i o tym mowa

do pzdz

Opublikowano: 2017-12-17 13:34:08

nie zgodzę się - ten wynik ma znaczenie, bo pokazuje gdzie jesteś na tle swoich rówieśników. I jeśli jest możliwość, to w wieku juniorskim startuje się w swojej grupie wiekowej. Rozsądniejsze jest łączenie w Polsce juniorek A i B, choćby ze względu na niski poziom tych starszych. Raczej w OPA startują dziewczyny najlepsze w swoich krajach. Wg mnie start ze starszymi dziewczynami w tym przypadku podyktowany był nie rozsądkiem, ale gonieniem za lepszymi fis punktami, które ewentualnie pozostałym ( nie Elizie, bo ona już zrobiła kwalifikację) pomogłoby zrobić kwali na MŚJ.

fis punkty

Opublikowano: 2017-12-18 13:17:51

To nie chodzi tylko o kwalifikacje do MŚJ ale także o średnią punktów FIS według których ustawia się tzw. choinkę podczas zawodów ze startu wspólnego. Im lepsza średnia tym wyżej się stoi. Poza tym w Kategorii U20 starowały lepsze zawodniczki. Czy nie lepiej rywalizować z tymi samymi biegaczkami, które potem można spotkać na MŚJ?

u-18

Opublikowano: 2017-12-18 14:25:54

no w kategorii seniorki startują jeszcze lepsze idąc tym tropem :). Jak wypadłyby nasze w U-18, nie wiadomo.

Zołza

Opublikowano: 2017-12-17 16:33:36

Z przykrością muszę stwierdzić ,że ciężko pisze się autorom pozytywnie. Łatwiej przychodzi negacja. Artykuły bardzo często są tylko sprawozdaniem z wyników i to niekiedy w nieprzychylny świetle

do zołzy

Opublikowano: 2017-12-17 17:15:44

a jak można pisać jeśli bierze się tylko wyniki ze strony FIS? :) Mi wystarczy sprawozdanie.Nie muszę wiedzieć czy Haratyk biegł uśmiechnięty, czy nie... Jeśli widzę,że Rucka zeszła z trasy, co jej się rzadko bardzo zdarza, to musiała być do tego przyczyna, a nie widzimisię Elizy.

KaEn

Opublikowano: 2017-12-17 21:40:11

A z ciekawości - czego by Pani oczekiwała? Przykro nam, ale nie jesteśmy w stanie jechać do Austrii, Francji, Włoch i napisać, czy świeci słońce, pada śnieg albo czy zawodniczka X biegła żwawo, a zawodnik Y zaspał na starcie. Tego na stronie FIS nie publikują, a z niej korzystamy. Zawsze można też spróbować swoich sił i napisać inaczej, być może lepiej, nic nie stoi na przeszkodzie :)

Zołza

Opublikowano: 2017-12-18 00:00:13

O coś nie w całości te moje utyskiwania☺ i co mi chodzi o żetelność. A jeżeli opierają się Państwo wyłącznie na wynikach to może faktycznie umieszczać tylko wyniki . Wtedy unikniemy subiektywnego komentarza.Czyżbym kogoś obraziła . Jeżeli tak to przepraszam. Sugeruję jedynie że możnaby było pokusić się o kontakt z zawodnikami ,trenerami.Naszum zawodnikom potrzebne jest wsparcie .Tak uważam -oczywiście subiektywnie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl