Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Van Der Graaf i Ustiugov triumfują w sprintach łyżwą w ramach "osłabionego" Tour de Ski [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2017-12-30

Pierwszy etap Tour de Ski rozgrywany w szwajcarskim Lenzerheide to sprinty stylem dowolnym. Dziś w pozbawionej gwiazd stawce u kobiet zwyciężyła Laurien Van Der Graaf, a wśród mężczyzn Sergiej Ustiugov. Polacy nie startują w TdS, zamiast tego pojawili się w zawodach Slavic Cup na Słowacji.

 

Wydaje się, że Tour de Ski coraz bardziej traci renomę, którą cieszył się jeszcze kilka alt temu, gdy o zwycięstwo wśród kobiet zażarcie walczyły Justyna Kowalczyk i Marit Bjoergen. Teraz na starcie brakuje jużnie tylko dwóch królowych biegów narciarskich, ale i młodego, zachwycającego swoimi wynikami Johannesa Klaebo czy „skandalisty” Pettera Northuga. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do igrzysk, a z tymi Tour de Ski nie idzie po drodze. Tym samym prestiż, jakim od lat cykl ten cieszył się wraz z Turniejem Czterech Skoczni, maleje, w przeciwieństwie do rangi tego drugiego, który emocje budził od lat i budzi także dziś.

 

W rozegranych dziś kwalifikacjach sprintu najlepsza okazała się Ingvild Flugstad Oestberg przed Jessy Diggins i Sophie Caldwell. Norweżka pokonała Amerykanki odpowiednio o 1,41 i 2,33 sekundy. U panów w zwycięską rolę Oestberg wcielił się Rosjanin Sergey Ustiugov. Strata drugiego Federico Pellegrino wyniosła 1,08 sekundy, a trzeciego Lucasa Chavanata 1,23.

 

W finale kobiet zwyciężyła zawodniczka gospodarzy Laurien Van Der Graaf, o 1,42 sekundy wyprzedziła Sophie Caldwell, a o 1,86 Maiken Caspersen Fallę. Finałową szóstkę uzupełniły Rosjanka Natalia Nepryaeva, Jessy Diggins i Sandra Ringwald. U panów triumf odniósł Sergey Ustiugov. Jedną sekundę stracił do niego Federico Pellegrino, a 2,76 sekundy Lucas Chavanat.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

OSTATECZNE WYNIKI KOBIET

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

OSTATECZNE WYNIKI MĘŻCZYZN

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

 

red

fot. FIS

Komentarze - 1

tour

Opublikowano: 2017-12-30 19:49:07

Brakuje brakuje bo to nienormalne by zawodnika zmuszać do startu we wszystkich zawodach Touru. Powinni startować gdzie chca a od tego kto wygra decydować ma punktacja jak w turnieju skoczkow.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl