PyeongChang: Bieg łączony dla Simen Hegstad Kruegera. Dominik Bury 52.

2018-02-11

Pierwsza konkurencja dla Panów to również bieg łączony na dystansie 30 km. Zwycięzcą został dosyć niespodziewanie Simen Hegstad Krueger z Norwegii. Dominik Bury uplasował się na 52 miejscu.

Simen Hegstad Krueger, to nazwisko zawodnika który zwyciężył w biegu łączonym mężczyzn. Oczywiście Norwedzy nie pozostawili złudzeń rywalom i zajęli pierwsze trzy miejca na podium. osiem sekund za Simenem, przybiegł Martin Johnsrud Sundby, a na trzecim stopniu podium, uplsował się Christer Hans Holund, który stracił niespełna 10 sekund.

Co tu dużo mówić... Wielki faworyt, młodziutki Johanes Hoesflot Klaebo, uplasował się na 10. pozycji. Ze stratą 43,4 sekundy.  A Dario Cologna, musiał zadowolić się miejscem szóstym.

Miejsce czwarte wywalczył, Denis Spitsov. A na piątym uplasował się Maurice Manificat.

Wśród reprezentanów Polski, Dominik Bury, wywalczył 52 miejsce ze stratą siedmiu minut do zwycięzcy . Kamil Bury i Maciej Staręga nie startowali.

Komentarze - 16

reprezentowanie barw narodowych

Opublikowano: 2018-02-11 10:24:28

Denis Spitsov występuje pod flagą MKOLu, podobnie jak reszta dopuszczonych do startu Rosjan.

katarczyk?

Opublikowano: 2018-02-11 10:31:20

Hallooo Redakcja, Spitsov to Katarczyk????? Od kiedy? OAR to nie Katar :))

Opublikowano: 2018-02-11 11:03:01

Z rozpędu małe niedopatrzenie. Poprawione :)

wow

Opublikowano: 2018-02-11 11:56:36

Te ponad 6000 dawek leku astmowego jak widac niepotrzebnie nie przywieźli. Dziwi tylko obecność Sundby karanego za doping podczas gdy nie pozwolono na start Wasiljewowi którego kiedys ukarano za zazycie...furosemidu ( bierze go chyba kilkaset tysięcy Polakow i żaden medalu nie zdobyl). A Bury ile stracił do zwycięzcy bo to waz y wskaźnik. No i wstyd dla pozostałych ze nie startowali.

wow

Opublikowano: 2018-02-11 11:56:44

Kibic

Opublikowano: 2018-02-11 15:05:20

Doping to stosowanie substancji niedozwolonych przez WADA. Sundby dwukrotnie przekroczył dawkę salbutamolu. Jest to środek dozwolony, ale lekarz Sunbyego coś za mocno eksperymentował :D No i przez to Sundbyemu anulowano wyniki z kilku startów.

do wow

Opublikowano: 2018-02-11 12:51:50

wyobrażasz sobie, że M.Staręga schodzący z trasy prawie każdego biegu na 15km, nagle biegnie 30KM ???? Troche realnej oceny rzeczywistości, proszę :)

deahlie

Opublikowano: 2018-02-11 14:30:48

Jak można napisać norweskie nazwisko HOLUND przez CH?? Gratuluję Pani Natalio, gratuluję!

Opublikowano: 2018-02-11 14:57:19

A czy Pan bądź Pani, z resztą nieważne, bo zbyt ciężko jest się podpisać pod swoim postem. Nigdy nie popełnił literówki. tym bardziej, że przy pośpiechu często się to zdarza. Życzę więcej wyrozumiałości! Miłego dnia!

Fan

Opublikowano: 2018-02-11 14:31:11

A po co Staręga miał startować w tym biegu. To że ktoś jest na igrzyskach to nie znaczy że musi startować w każdej konkurencji. Maciek jest sprinterem i nie warto było się dziś przemęczać.

wow

Opublikowano: 2018-02-11 20:46:55

Sprinter? To ile razy nas podium PS stal i ille małych kryształowych kul za sprint zdobył?

Fan

Opublikowano: 2018-02-12 00:01:19

A co ty do cholery do niego masz. Jest jedynym wyróżniającym się biegaczem w Polsce, który coś potrafi powalczyć w PŚ a ty masz do niego jakiś problem. No tak zapomniałem ty jarasz sie wynikami juniorów i chciałeś wysłać wszystkich na Igrzyska. A za cztery lata jak nie przebiją się do czołówki światowej to i po nich będziesz jeździł. Niech tacy biegacze jak Rucka, Haratyk czy Skinder najpierw dojdą do poziomu przynajmniej Staręgi i wtedy możemy dyskutować.

wow

Opublikowano: 2018-02-12 00:19:36

Chyba za 10 lat bo oni maja naście lat a Starega 28 czyli koniec kariery sprinterskiej a szczyt dystansowej. A w Polsce jest chyba 3 biegaczy zawodowych a reszta to amatorzy którzy z tego nie żyją. Konkurencja wiec zadna. Po tylu latach w kadrze chyba pora zacząć wymagać od zawodowców. Czyż nie? A o młodych trzeba walczyć by nie uciekli jak inni utalentowani.