Saariselka: Sprinty stylem klasycznym wygrywa Monika Skinder. Izabela Marcisz druga w biegu stylem łyżwowym! [WYNIKI]

2018-11-17

Od sprintów stylem klasycznym rozpoczął się "biegowy maraton" w Saariselce. Zwycięstwo w nich odniosła nasza reprezentantka Monika Skinder, pokonując dużo starsze od siebie zawodniczki. Na 5 km stylem łyżwowym świetnie spisała się Izabela Marcisz, która zajęła drugą pozycję!

ELIMINACJE

Monika Skinder z czasem 3:32 pokonała o niespełna półtorej sekundy drugą na mecie Anastasie Kirlovą z Białorusi, na miejscu trzecim uplasowała się Hanna Varjus z Finlandii. Miejsce czwarte w kwalifikacjach wywalczyła Urszula Łętocha. Ósma była Weronika Kaleta, a na miejscu 13. Agata Warło.

FINAŁY

W finałach nie bylo mocnych na Polki. Zwycięstwo przypieczętowała Monika Skinder, natomiast Urszula Łętocha zakończyła zawody na miejscu trzecim. Awans w stosunku do elimincji zaliczyła rownież Weronika Kaleta, która była piąta oraz Agata Warło, kończąc na dziewiątej pozycji.

Trzeba przyznać, że sprinty były bardzo dobre w wykonaniu naszych zawodniczek.

WYNIKI FINAŁY

Dobre wyniki nie zakończyły się jednak na biegach sprinterskich. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się również nasze zawodniczki w biegu na 5 km stylem łyżwowym. Zwyciężyła, jak każdy się spodziewał Teresa Stadlober z Austrii, jednak Izabela Marcisz, straciła do niej tylko 12,4 sekundy, co jest świetnym rezultatem tak młodej zawodniczki. Na miejscu trzecim zawody zakończyła Justyna Kowalczyk, której strata wyniosła nieco ponad 26 sekund. Dla Izabeli to pierwsze zwycięstwo nad naszą "mistrzynią" Justyną Kowalczyk, i oby więcej tak dobych rezlutatów. Na siódmej pozycji skończyła rywalizację Magdalena Kobielusz, 14. miejsce zajęła Eliza Rucka.

Jutro Panie zmierzą się z dystansem 10 km stylem klasycznym.