Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Saariselka: Sprinty stylem klasycznym wygrywa Monika Skinder. Izabela Marcisz druga w biegu stylem łyżwowym! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-11-17

Od sprintów stylem klasycznym rozpoczął się "biegowy maraton" w Saariselce. Zwycięstwo w nich odniosła nasza reprezentantka Monika Skinder, pokonując dużo starsze od siebie zawodniczki. Na 5 km stylem łyżwowym świetnie spisała się Izabela Marcisz, która zajęła drugą pozycję!

 

ELIMINACJE

 

Monika Skinder z czasem 3:32 pokonała o niespełna półtorej sekundy drugą na mecie Anastasie Kirlovą z Białorusi, na miejscu trzecim uplasowała się Hanna Varjus z Finlandii. Miejsce czwarte w kwalifikacjach wywalczyła Urszula Łętocha. Ósma była Weronika Kaleta, a na miejscu 13. Agata Warło. 

 

FINAŁY

 

W finałach nie bylo mocnych na Polki. Zwycięstwo przypieczętowała Monika Skinder, natomiast Urszula Łętocha zakończyła zawody na miejscu trzecim. Awans w stosunku do elimincji zaliczyła rownież Weronika Kaleta, która była piąta oraz Agata Warło, kończąc na dziewiątej pozycji. 

Trzeba przyznać, że sprinty były bardzo dobre w wykonaniu naszych zawodniczek. 

 

WYNIKI FINAŁY

 

Dobre wyniki nie zakończyły się jednak na biegach sprinterskich. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się również nasze zawodniczki w biegu na 5 km stylem łyżwowym. Zwyciężyła, jak każdy się spodziewał Teresa Stadlober z Austrii, jednak Izabela Marcisz, straciła do niej tylko 12,4 sekundy, co jest świetnym rezultatem tak młodej zawodniczki. Na miejscu trzecim zawody zakończyła Justyna Kowalczyk, której strata wyniosła nieco ponad 26 sekund. Dla Izabeli to pierwsze zwycięstwo nad naszą "mistrzynią" Justyną Kowalczyk, i oby więcej tak dobych rezlutatów. Na siódmej pozycji skończyła rywalizację Magdalena Kobielusz, 14. miejsce zajęła Eliza Rucka.

 

Jutro Panie zmierzą się z dystansem 10 km stylem klasycznym. 

 

WYNIKI 

 

 

Natalia Surdyka 

Komentarze - 5

Figo122

Opublikowano: 2018-11-17 20:52:01

Bardzo ładny bieg Izabeli Marcisz 12 sekund do Teresy Stadlober jednak b.dobry wynik niezaleznie w jakiej formie Teresa biegla.A mam takie pytanie co sie dzieje z Ewelina Marcisz,Sylwia Jaśkowiec?

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2018-11-18 08:44:52

Obydwie zakończyły kariery.

Adam Sosna

Opublikowano: 2018-11-17 22:39:54

Izabela Marcisz traci w biegu na 5 km dowolnym 12 sekund do ósmej zawodniczki pucharu świata. Nikt mi nie wmówi, że to nie jest postęp spowodowany przez treningi ze znakomitym duetem Wierietielny - Kowalczyk.

do Pana Adama

Opublikowano: 2018-11-18 09:25:06

Nikt Ci tego nie chce wmówić. Jeśli Iza wygra w Santa za 2 tygodnie w juniorkach, to nawet część się z Tobą zgodzi.

Strachliwy

Opublikowano: 2018-11-18 10:16:23

Coraz bardziej boję się kontroli antydopingowej tych dziewcząt. Mam nadzieję, że wszystko jest pod kontrolą i zgodnie z prawem. Tego sobie życzmy.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl