Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

EdSystem Bauer Team z Polakami w składzie na podium Visma Ski Classsics! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2018-12-01

W piątek 30 listopada wyścig Pro Team Tempo rozgrywany w Livigno jako pierwszy z biegów La Sgambedy zainaugurował sezon Visma Ski Classics. Zwyciężył Lager 157 Ski Team, EdSystem Bauer Team z Polakami w składzie na 3 miejscu!

 

W piątek w La Sgambedzie startowali tylko zawodowcy, a w programie zawodów Pro Team Tempo na dystansie 15 km stylem klasycznym. Po polsku nazwalibyśmy ten bieg drużynowym na czas, a w rzeczywistości wszyscy zawodnicy trasę pokonywali bezkrokiem.

 

Na początek do boju wyruszyły męskie składy drużyn. Wynikiem drużyny był czas trzeciego zawodnika na mecie. Następnie do biegu pościgowego wystartowały kobiety. Wymagany był start przynajmniej jednej zawodniczki z każdej drużyny. 

 

Po męskiej częsci rywalizacji stawce niespodziewanie przewodził Team Kaffebryggeriet. Drugie miejsce zajmowali zawodnicy Lager 157 Ski Team, a trzecie Russian Marathon Team. Różnice między drużynami były jednak niewielkie. Pierwsze trzy drużyny zmieściły się w niespełna 10 sekundach. 10 drużyna nie straciła nawet 50 sekund. Edsystem Bauer Team zajmował 8 pozycję.

 

Końcowa klasyfikacja zmieniła się jednak dość znacznie. Najlepsza okazała się drużyna Lager 157 Ski Team. Team Koteng awansował z 4 na 2 pozycję, a EdSystem Bauer Team z 8 lokaty zdołali wywalczyć miejsce na trzecim stopniu podium. W składzie czeskiej drużyny wystąpili Polacy: Jan Antolec i Paweł Klisz!

 

WYNIKI

 

 

Już jutro, to jest w niedzielę, 2 grudnia drugi bieg cyklu Visma Ski Classics i ostatni tegorocznej La Sgambedy - bieg elity na dystansie 30 km. Na starcie poza Antolcem i Kliszem obejrzymy również Justynę Kowalczyk!

 

Zdjęcie: Jana Mensatorova

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl