Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Johaug i Iversen mistrzami Norwegii także w skiathlonie [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-02-03

Wczoraj w Meraaker zawodami w skiathlonie (bieg łączony techniką klasyczną i dowolną) zakończyły się mistrzostwa Norwegii. Podobnie jak w biegach techniką klasyczną, zwycięstwa odnieśli Therese Johaug oraz Emil Iversen.

 

Kobiety rywalizowały na dystansie 7,5+7,5 km. Bezkonkurencyjna z czasem 38:38.3 była Johaug, a druga na mecie Astrid Uhrenholdt Jacobsen straciła do niej 56,4 sekundy. Na podium stanęła też SLIND Kari Oeyre Slind ze stratą 1:25.1.

 

WYNIKI SKIATHLONU KOBIET

 

Mężczyźni pokonali dystans 15+15 km, a różnica między pierwszym, a czwartym czasem to zaledwie 1,1 sekundy. Zwyciężył Iversen o 0,6 sekundy przed Sjurem Roethe. Trzeci ze stratą 0,8 sekundy był Martin Johnsrud Sundby. Tuż za podium znalazł się Simen Hegstad Krueger.

 

WYNIKI SKIATHLONU MĘŻCZYZN

 

W piątek odbyła się rywalizacja sprinterów, a mistrzynią Norwegii została Lotta Udnes Weng, która wyprzedziła mistrzynię świata juniorek Kristine Stavaas Skistad oraz Maiken Caspersen Fallę. U panów najlepszy był Finn Haagen Krogh, a na podium znaleźli się też Sindre Bjoernestad Skar i Gjoeran Tefre.

 

WYNIKI SPRINTÓW KOBIET
WYNIKI SPRINTÓW MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl