Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Świata w Klingenthal: Riiber dwukrotnie wygrywa, Kupczak 16 i 14, Słowiok także z punktami [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-02-03

Niemieckie Klingenthal to przedostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Seefeld. 
Dwukrotnie zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber (na zdjęciu). Z dobrej strony pokazał się Szczepan Kupczak który w sobotę był 16 a dzień później 14. Udany weekend zaliczył również Paweł Słowiok który sobotę był 30 a w Niedzielę 23.

 

Sobota 02.02.2019
 
Skoki
 
Rundę skoków wygrał niespodziewanie mistrz świata juniorów z Lahti Johannes Lamparter który uzyskał w swojej próbie 139 metrów. Drugą notę uzyskał Franz-Josef Rehrl a trzecią Manuel Faisst. Czwarty był Jarl Magnus Riiber a piąty Szczepan Kupczak. Paweł Słowiok zajmował 31 miejsce.
 
 
 Bieg
 
 Rywalizacja na trasie była bardzo emocjonująca. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber który na finiszu pokonał Vinzenza Geigera. Trzeci zmagania ukończył Johannes Rydzek. Czwarty był Ilkka Herola a piąty Franz-Josef Rehrl. Szczepan Kupczak zajął 16 miejsce a Paweł Słowiok był 30.
 
 
 
 
Niedziela
 
Skoki
 
Z powodu złych warunków atmosferycznych wykorzystano wyniki piątkowej rundy prowizorycznej, w której najlepszy okazał się Manuel Faisst. Za Niemcem uplasowali się Austriacy Wilhelm Denifl i Franz-Josef Rehrl. Czwarty był Jarl Magnus Riiber a piąty Fabian Riessle. Szóstą pozycję zajął Szczepan Kupczak. Paweł Słowiok po skoku był 27.
 
 
 
 
Bieg
 
Rywalizacja o zwycięstwo podobnie jak w sobotę przebiegała do ostatnich metrów. Mimo zaciętej rywalizacji ponownie zwycięstwo odniósł Jarl Magnus Riiber. Drugie miejsce zajął dziesiąty po skokach Ilkka Herola. Trzecią pozycję zajął Fabian Riessle. Czwarty był Vinzenz Geiger a piąty Eero Hirvonen który zanotował najlepszy czas biegu. Szczepan Kupczak dobrze zaprezentował się na trasie notując 25 czas biegu co pozwoliło na zajęcie 14 miejsca. Paweł Słowiok zanotował awans na 23 pozycję.
 
 
 
Maciej Sulowski
 
 

Komentarze - 11

ms.

Opublikowano: 2019-02-03 20:45:21

Bardzo fajny występ Polaków ale trzeba zauważyć że obsada była mocno przerzedzona. Mimo to cieszy dzisiejsza dobra postawa w biegu Kupczaka. Mam nadzieję że za tydzień w Lahti Polacy wystartują w czwórkę. I mała uwaga do komentatora Pawła Ulbrycha. Harald Johnas Riiber jest starszym bratem Jarla a nie młodszym. Harald urodził się w 1995 roku a Jarl w 1997.

Tom

Opublikowano: 2019-02-04 09:29:40

Zawody by się nie odbyły gdyby nie ukłon ze strony czeskiej i szwajcarskiej reprezentacji, które zgłosiły swoich zawodników, aby na starcie było 8 nacji. Według mnie w złym kierunku zmierza wszystko... Zero emocji towarzyszy przy takich konkursach, jak zawody kończy 30 zawodników. To już kolejny weekend a naszych wystawiają 1 lub 2? Jakaś paranoja. Przynajmniej mogli to wykorzystać. Nie wierzę, że reszta chłopaków nie zdołała by zapunktować

Manu

Opublikowano: 2019-02-04 12:10:39

Nie jest to prawdą. W obu dniach wystartowali zawodnicy z 8 krajów: GER, AUT, NOR, FIN, POL, RUS, USA, KOR. Tak więc nawet bez zgłoszonych Huga i Zemka nie byłoby problemu.

Tom

Opublikowano: 2019-02-04 18:31:33

Faktycznie, przepraszam mój błąd. Ale 30 zawodników w PŚ to jest trochę śmieszne? Co do czasów biegu, myślę że bez zmian w stosunku do poprzednich weekendów. Paweł przegrał 2 min z pierwszym, co jest jak na niego bardzo przeciętnie. Przy takiej obstawie i dobrej formie biegowej robi czas spokojnie na poziomie pierwszej 6ki. Co do Szczepana 2,5 min w miarę przyzwoicie. Chyba jeden z lepszych biegów w tym sezonie. Ale to dalej słabo jeśli wrócą do rywalizacji pozostali zawodnicy. Według mnie będzie ciężko o top 15 czy 20 na MŚ w Seefeld. Mam nadzieję że jestem zły prorokiem i chłopaki dają czadu, obudzą się w nich choćby zawodnicy z przed 2 sezonów.

Michał

Opublikowano: 2019-02-04 09:53:39

Brawo Panowie!! Obsada obsadą, ale w końcu bieg Pawła był zadowalający(lecz rezerwy na jeszcze lepszy są) i przyzwoity Szczepana dają powód do zadowolenia. W takim przypadku to muszę zmienić swoje zdanie a pro po wyniku drużyny i dać im wyższą lokatę. Jeżeli Paweł i Adam pobiegną tak jak potrafią, Szczepan da z siebie wszystko i na koniec będzie ktoś czwarty(Marusarz lub Twardosz).

men

Opublikowano: 2019-02-04 23:30:05

Obiło mi się o uszy, że na Cieślara obraził się trener i nie zabiera go na PŚ jeżeli tak jest to chyba PZN powinien pożegnać trenera. Według mnie to nienormalna sytuacja. CZY KTOŚ WIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Manu

Opublikowano: 2019-02-05 13:41:46

Rozsiewanie tego typu plotek nikomu nie służy. Kilka dni temu na Twitterze ktoś z TVP Sport chyba puścił plotkę, że po sezonie Słowiok i Cieślar skończą kariery. Chwilę później sam Słowiok zareagował na to wpisem "o czymś nie wiemy?"

men

Opublikowano: 2019-02-07 17:07:39

To dlaczego Cieślar nie pojechał na PŚ? Na treningach skakał dalej od Słowioka.

Luk

Opublikowano: 2019-02-04 13:59:56

Nono, Polacy zaczynają zdobywać miejsca, jakie za Wantuloka zdobywali kilka lat temu... Mimo wszystko brawo dla Szczepana, super wyniki. Słowiok poniżej oczekiwań, stać go na więcej.

Bananna97

Opublikowano: 2019-02-04 14:18:57

Trzeba jeszcze odnotować że Riiber zapewnił sobie zwycięstwo w generalce.

Michał

Opublikowano: 2019-02-05 11:41:18

Orientuje się ktoś, gdzie można zobaczyć składy ekip na MŚ?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl