Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Sprinty stylem dowolnym na rozpoczęcie rywalizacji w Lahti [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-02-09

W Lahti, bardzo spirntersko. Dziś zawodnicy ścigają się w biegach indywidualych, natomiast jutro biegać będą w Team Sprintach. W kwalifikacjach najlepsi Eva Urevc ze Słowenii, wśród mężczyzn triumfował Johannes Klaebo. Maciej Staręga niestety nie awansował do ćwierćfinałów. 

 

 

FINAŁY

W finałach Pań, na starcie zobaczyliśmy Maiken Caspersen Falle, Sandrę Ringwald, Sophie Caldwell, Mari Eide, Maje Dalqvist, Trill Udnes Weng. 

Zwyciężyła Maiken Caspersen Falla, która na finiszu ograła Sophie Caldwell, na miejscu trzecim zameldowała się Maja Dalqvist.

 

WYNIKI

 

Wśród Panów, na starcie biegu finałowego stanęli Federico Pellegrino, Gleb Retivykh, Johannes Klaebo, Erik Brandsdal, Haagen Krogh, Emil Iversen. 

 

Zwyciężył, jak można się było spodziewać Johannes Klaebo, przed Federico Pellegrino. Na miejscu trzecim uplasował się Haagen Krogh. 

 

WYNIKI

 

 

KWALIFIKACJE

 

Wśród kobiet kwalifikacje wygrała Eva Urevc ze Słowenii, tuż za nią uplasowała się Nadine Faehndrich, reprezentantka Szwajcarii. Miejsce trzecie zajęła Sophie Caldwell. 

W biegach ćwierfinałowych zobaczymy jeszcze m.in. Katje Visnar z numerem 6., Maiken Caspersen Falle (7.) Lauren Van der Graaff (9.) czy Maję Dalqvist z numerem 11. 

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

W kategorii mężczyzn mieliśmy dwóch naszych reprezentantów. Maciej Staręga niestety nie awansował do ćwierćfiałów. Polak zajął pechowe 31. miejsce. Do awansu zabrakło 0,6 sekundy. Kamil Bury, został sklasyfikowany na miejscu 58. ze stratą 15,72 sekundy  do zwycięzcy.

Zwyciężył Johannes Klaebo, miejsce drugie zajął Haavard Taugboel, a z numerem trzecim w ćwierćfinałach zobaczymy Joni Maeiki z Finlandii. 

 

WYNIKI MĘŻCZYZN 

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 3

wow

Opublikowano: 2019-02-09 13:36:05

Kto właściwie trenuje Staręgę ze zatrzymal sie na poziomie sprzed kilku lat a teraz nawet sie cofa bo wiek robi swoje i autobus z młodymi odjeżdża? Cóż tak bywa. Żal tylko braci Burych i tych młodszych by nie skończyli tak samo.

utyłem mam już 188 kg

Opublikowano: 2019-02-09 16:13:51

nic się nie stało Polacy nic się nie stało niiic się nie stało Polacy nic się nie stało. Brawo trenerze - kto, kto,kto najlepszym trenerem w Polsce jest? Tadeusz, Tadeusz, Tadeusz Krężelok ole ole ole ole

kibicc

Opublikowano: 2019-02-10 10:03:49

Halo pobudka, kombinatorzy startowali wczoraj, redakcja śpi? Chyba że celowo nie dajecie wyników żeby nie dołować innych ludzi. Startowały 2 ekipy Polski, nasi wspaniali zawodnicy zajęli prawie 2 ostatnie miejsca na 13 startujące ekipy, potrafili wyprzedzić tylko drugą drużynę niemiecką i pół amatorską na dodatek.. bo Niemcy I startowali w 5-tym składzie.. Brawo Tajner, brawo Małysz. Moze zamiast lansować się w tvp i dawać na okrągło błyskotliwe wywiady to chocby zobaczylibyście okiem co sie dzieje z kombinatorami. Kupczak dalej nie umie biegac a Słowiok cofnął sie w rozwoju. Twardosz to zawodnik na poziomie Rumuna bo on też chodzi a nie biega.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl