Jizerska 50: Czyli najbardziej prestiżowe zawody w Republice Czeskiej [WYNIKI]

2019-02-09

W czeskich górach, nie ma chyba bardziej popularnych zawodów narciarstwa biegowego, jakimi są "Jizerska 50". Zawodom towarzyszy wspaniała atmosfera , duże wyzwanie, mocne wrażenia jak i tradycja.

W dniu dzisiejszym, rywalizacja przebiegała na dystansie 10 i 25 km.

Świetnie na dystansie 10 km wypadł Mateusz Szczotka, który triumfował w tej konkurencji. Zawodnik uzyskał czas (26:33), i o ponad pół minuty wyprzedził drugą na mecie Tereze Hujerovą, pierwszą kobietę.  Miejsce trzecie zajął Uwe Muller z Niemiec.

Następny z Polaków Marek Rytel zajął 132. miejsce wśród mężczyzn. 190. był Jerzy Szulc, Paweł Rypula był 236. Elwira Laube 136. wśród kobiet.

Na dystansie 25 km, najlepiej z Polaków spisał się Jakub Olejnik, który zajął 71. miejsce w kategorii OPEN, w swojej kategorii (M18) zajał wysokie piąte miejsce. Zenon Wojtkiewicz zajął 15 miejsce w kategorii (M69), Tomasz Olejnik, zajął 52. miejsce (M49). Aneta Zych, była 48. w kategorii (K39), Łukasz Księżarek w kategorii (M39) zajął 99. -miejsce.  Magdalena Graniszewska-Duthoit w kategorii kobiet (K39) zajęła 61. miejsce. Patis Fiodorowicz w (M49) była 54. Tomasz Mazur (M49) 94. ANia Bergiel (K49) to miejsce 68. Jerzy Granowski (M69) był 55. Stanisław Kartunowicz w tej samej kategorii wiekowej był 58.

Szczegółowe wyniki poniżej w linku

Izerska 50 rozpoczęła  się już wczoraj  startem na 30 km, oraz mogliśmy emocjonować się nocnymi sprintami. Sprinty rozgrywane porą wieczorową, jak zwykle cieszyły się dużym zantersowaniem kibiców i były bardzo widowiskowe. Zawodnicy do pokonania mieli trzy rundy po 500 metrów, techniką "pchania" czyli bezkroku.

Bardzo dobrze w tej konkurencji wypadli nasi reprezentanci. Krzysztof Małkiński, zajął piąte miejsce, natomiast nasz redaktor Arkadiusz Posiadała zajął miejsce 12.

Zwycieżył Norweg Didrik Elset, przed Mart Polluste, trzecie miejsce zajął Adam Matous.

W biegu na 30 km, najlepszym Polakiem był Mateusz Szczotka, który w kategorii OPEN, zajął 25. miejsce. Tuż za nim uplasował się Rafał Koryciński, który w swojej kategorii (M49) zajął piątą lokatę. W tej samej kategorii Piotr Ciastoń, zajął 125. miejsce.

Wśród kobiet Maria Saloni- Sadowska była 26. w swojej kategorii wiekowej (K49), natomiast Aneta Zych zajęła 52. miejsce w (K39)

Już jutro bieg na koronnym dystansie 50 km.

fot: cesky-raj.info.cz