Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Seefeld: 15 km mężczyzn stylem klasycznym wygrywa Martin Johnsrud Sundby, nasi w szóstej dziesiątce [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-02-27

Po 10 kilometrach kobiet, przyszedł czas na dystans 15 km stylem klasycznym mężczyzn. Mistrzem Świata został Martin Johnsrud Sundby, wyprzedzając o 2,9 sekundy Rosjanina Aleksandra Bessmertnycha i o 20 sekund Fina Ivo Niskanena.

 

Bieg na dystansie 15 kilometrów rozgrywany był w typowo letnie aurze. Trasa bardzo ciężka, szczególnie grząskie podbiegi sprawiały zawodnikom wiele problemów. Większość startujących wybrała koszulki z krótkimi rękawami lub obcinali rękawy w strojach startowych, byli też tacy, którzy biegali tylko w numerze startowym. Wszystko przez typowo letnią aurę, wyobraźmy sobie, że temperatura przy gruncie wynosiła 11 stopni.

 

Złoto w czasie 38:22,6 minuty zdobył Norweg Martin Johnsrud Sundby, zdobywając tym samym swój pierwszy indywidualny złoty krążek Mistrzostw Świata. Norweg na półmetku rywalizacji (pomiar czasu na 7,5km) tracił do prowadzącego wtedy Rosjanina Bessmertnycha prawie 20 sekund. Druga część trasy to już mistrzowski bieg Sundbyego.

Srebro dla Bessmertnycha, brąz dla Niskanena.

 

Szóste miejsce zajął Szwajcar Dario Cologna, Brytyjczyk Andrew Musgrave to pozycja numer 8 współnie z Aleksandrem Bolszunowem. Z ciekawostek to lokaty w TOP 30 zawodnika z Andory i dwóch Japończyków.

Zresztą lista nacji, której zawodnicy biegają szybciej od naszych wydłuża się z roku na rok, dzisiaj przed najlepszym z Polaków mieliśmy jeszcze Bułgara, Rumuna, Irlandczyka, Hiszpana i Chińczyka.

 

bury

Dominik Bury na trasie biegu na dystansie 15 km, foto.Andrey Pradun

 

Jak pobiegli nasi zawodnicy? Najlepiej z naszych reprezentantów pobiegł Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), który zajął 59 miejsce ze stratą 4:51,9 minuty do zwycięzcy. Dominik Bury (MKS Istebna), który walczył z czasem jeszcze przed biegiem, Dominik zmagał się z przeziębieniem,  dzisiaj zajął 61 miejsce, a jego starszy brat Kamil (także MKS Istebna) to lokata 68. Przypomnijmy, że na poprzednich Mistrzostwach Świata w Lahti 2017, najlepszym polskim miejscem była 41 lokata Dominika Burego.

 

WYNIKI

 

kace

 

Komentarze - 13

wow

Opublikowano: 2019-02-27 16:07:52

Czyli nie tylko ja -czarna owca- widzę co sie dzieje? To dobrze. Czy działacze sie wreszcie obudzą z mzonek typu " mają czas"? Panowie jesteście juz dawno po czasie z biegami. To nie komuna z obowiązkowa sluzba wojskowa gdzie trener przebierał w utalentowanych 18 latkach a ci chetnie podejmowali nadludzki wysiłek treningowy bo to bylo lepsze niż czolganie sie na poligonie. Dzis albo wyłowicie utalentowanych 15-16 letnich chłopaków i ddacie im trenera z ligi światowej albo nasi będą oglądali plecy pierwszej 50 tce. Jak to jest ze ja kompletny. Laik potrafię to odczytać z tabeli wynikow a wy nie?

hehe

Opublikowano: 2019-02-27 22:10:30

Tak wow - kiedyś to były czasy...a z Polski tylu biegaczy bohaterow. Tylko o jednym nazwisku jakoś Luszczek.

:-D

Opublikowano: 2019-02-28 10:42:52

"Wow" zamiast pisać na SKIPOLu sam do siebie to stwórz petycję do "działaczy" :-D W Tobie nadzieja że zmienisz tą skostniałą sytuację! :-D

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-02-27 17:56:49

Święta racja - "panowie" nie muszą ale oni chcą sobie "pożyć". Kąśliwe uwagi naszej najlepszej zawodniczki w historii powinni przyjąć z pokorą i milczeć bo dobrze wiedzą, że ma rację. Ona wie jak trenują najlepsi ale też wie jak "ciężko" pracują wiecznie młodzi i obiecujący. Jeżeli mówi o koncentracji to wie co mówi. Więc może czas skończyć tę fikcję. Niech biegają za swoje i dla zdrowia a nie mówią o wspólnej reprezentacji

Szamot

Opublikowano: 2019-02-27 19:48:37

Oglądałem relację na Eurosporcie. Czy podano tam lokaty Polaków bo tylko przez 20 minut słyszałem jaki Sundby jest świetny i w końcu wyłączyłem. Ja rozumiem, że występy naszych biegaczy są beznadziejne, ale jednak reprezentują nasz kraj i komentatorzy mimo wszystko nie powinni się ich wstydzić i mogli by coś o nich powiedzieć.

;-)

Opublikowano: 2019-02-28 06:24:36

Tego możesz oczekiwać od TVP sport a nie od komercyjnej stacji Eurosport :-) BTW - płacisz abonament RTV? :-)

kwas

Opublikowano: 2019-02-27 20:12:18

Panowie zamarzyli sobie ciekawe życie z zagranicznymi wyjazdami, z rozrywkami małym nakładem pracy i żadnym finansowym. A gdy efekty ich wojaży się upubliczniły w skandalicznych wynikach sportowych wyszukali zastępczy temat czyli obrazę na słuszną krytykę ich zachowania w czasie trwania MŚ,tj. brak koncentracji i profesjonalizmu , przeszkadzanie innym nawet w nocy , nie mówiąc o szacunku dla cudzej pracy, której efekty są wynikiem profesjonalizmu, koncentracji i spokoju. Jak widać ten spokój dla młodszych koleżanek"zapewnili" panowie wraz z dziennikarzem przed jutrzejszym startem w sztafetach.W imieniu kibiców "DZIĘKI". Nic też dziwnego że z wami panowie żaden trener nie wytrzymał dłużej niż chyba 2 lata.

Prezes PZN

Opublikowano: 2019-02-27 23:04:15

Informuję, że jestem bardzo zadowolony z wyników panów na MŚ, a przede wszystkim z pracy trenerów. Oświadczam, że Panowie trenerzy mogą być spokojni o przyszłość pracy w kolejnym sezonie, a nawet szykuję premię za wspaniałą pracę.Jednocześnie Panowie zawodnicy i Trenerzy ( nie mylić z serwismenami) proszę się nie przejmować tymi pyskówkami na forum, bo one i tak nie mają na nic wpływu.

kpiarz

Opublikowano: 2019-02-28 06:36:38

A czy panowie sportowcy zdążyli już tego no ... z redaktorkami. Zamiast się skulić ze wstydu...Polacy..Czy też było głośno tej nocy?

Miętowy

Opublikowano: 2019-02-28 08:19:27

A może by tak postawić w Polsce na Rolnictwo ? wiosna tuż tuż , pozdrawiam wszystkich będących za i przeciw i tych którzy się wstrzymali również

do tych co wyżej w większości

Opublikowano: 2019-02-28 10:06:40

czytam te wszystkie komentarze i nie mogę uwierzyć, że tyle w was kąśliwości, jadu, złości - na ludzi, co krzywdy wam żadnej nie zrobili. Na ludzi, którzy mają ABSOLUTNEGO pecha, że trenują w tak ch....ych realiach stworzonych im przez PZN. Patrzcie jak długo już tutaj sączycie jad na poszczególnych, zmienianych co kilka lat zawodników? Myślicie, że wszyscy to lenie? Zabawowi chłopcy i dziewczyny? Obudźcie się - ilu utalentowanych zawodników i zawodniczek, którzy byli gotowi poświęcić się 100% pracy, zmarnowały działania PZN? Mam wymieniać po nazwisku? Już ich nie pamiętacie? Nie dociera do Was, że o to chodzi Kowalczyk - skłócenie maksymalne, bo jej team będzie, jak przez lat wiele ona sama, korzystał na tym najbardziej. Jak? FINANSOWO. Więc Ci pozostali nadal nie będą mieli na obozy na śniegu w kwietniu na roztrenowanie, na świetnych serwismenów, na trenerów z wiedzą, doświadczeniem w czołówce światowej czy to juniorów, czy seniorów, na to, by nauczyć się właśnie tego, co w każdym wywiadzie podkreśla Kowalczyk - PROFESJONALIZMU. Bo nie mają od kogo. Kowalczyk swoją manipulacją, tym zamieszaniem skorzystała już w 100% - na kolejnych zawodach PZN bez słowa zabukuje osobny hotel. Więc wszystko zgodnie z planem. Szanuje ogromnie to co robi z dziewczynami, bo tak, to jest profesjonalizm na najwyższym stopniu. Rozumiem, że swoim zachowaniem stara się po prostu skoncentrować uwagę na sobie, żeby wydrzeć jak najwięcej kasy z PZN na realizację celów jej teamu. Ale wy hejterzy po prostu się obudźcie, włączcie szare komórki i zanim coś napiszecie odpowiedzcie sobie na pytanie, czy wyniki biegów od kilkunastu lat to wynik lenistwa zawodników, czy wynik otoczenia stworzonego tym zawodnikom przez PZN. Za PROFESJONALIZM się płaci porządne pieniądze, nie 5 czy 6 tys za miesiąc za stanowisko trenerskie. Za tyle, to uczy się swoich zawodników właśnie takiego profesjonalizmu, na który tak tu plujecie. a tak zupełnie w oderwaniu od tematu - jeśli z taką śmiałością plujecie na swoich rodziców, swoje dzieci, swoich przyjaciół, jak tu na tych chłopaków, to współczuję wam takie strasznego życia. Oczekiwania, że inni spełnią wasze marzenia.

kibicc

Opublikowano: 2019-02-28 10:38:21

Zabierzcie tej Galewicz mikrofon. Mądrzy się jak nie wiadomo co, a sama była beznadziejną biegaczką. Z reszta czemu ona nie biega tylko komentuje w Eurosporcie? Nie jest jeszcze taka stara. A tu jako ekspertka zapraszana itp, a jak zobaczylem na jej wyniki z przeszlosci to sie przeraziłem. Widze ze Panowie sa godnymi jej nastepcami, tez 60 miejsca.. I wielka ekspertka komentuje i ocenia innych.. To juz lepiej Sylwie Jaskowiec mogliscie wziac, ona przynajmniej coś osiągnęła.A co do PZN, nawet w ukochanych skokach narciarskich nie jestesmy najlepsi, gdzie pompowana jest kasa a co dopiero w biegach? Biegi sa u nas traktowane po macoszemu i wyniki to tez oddaja. Co Tajner robi? Na ilu trasach beigowych sie pojawil? Na ilu zawodach? Ja podpowiem. Na zawodach po raz n-ty lukrowania Małysza w studiu TVP z Kurzajewskim.

Luk

Opublikowano: 2019-02-28 12:38:36

Kurde kolejny sezon udany, co prawda miejsce 60 troszke gorsze niż 41, ale to nadal jest pierwsza setka!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl