Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Uniwersjada 2019, sprinty stylem dowolnym wygrywają Petra Hyncicova (CZE) i Aleksander Terentjew [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-03-06

Trzecia konkurencja indywidualna Akademickich Mistrzostw Świata 2019 (Uniwersjada) to sprinty stylem dowolnym. Złote medale wywalczyli Czeszka Petra Hyncicova i Rosjanin Aleksandr Terentjew. Naszym reprezentantom nie udało sie awansować do finałów.

 

Najbliżej awansu do finałów była startująca w półfinale Urszula Łętocha, niestety trzecia lokata w tym biegu nie dała jej awansu jako LL (lucky looser), drugi półfinał był zdecydowanie szybszy i to z niego awansowały aż 4 zawodniczki.

Lepiej wyglądała sytuacja naszych zawodniczek po kwalifikacjach gdzie Łętocha ukończyła bieg na 4, a Weronika Kaleta na siódmej pozycji.

 

W kwalifikacjach panów, do dalszych biegów awansowali Kacper Antolec (13 czas) i Michał Skowron (24.), zawodnikom nie udało się niestety awansować do półfinałów.

Mateusz Haratyk uzykał 40. a dawid Damian 41. czas kwalifikacji.

 

WYNIKI

 

red

 

Komentarze - 7

wow

Opublikowano: 2019-03-06 14:21:13

LETOCHA przeciez 7 w zawodach. Po co wyniki kwalifikacji skoro sa wyniki zawodów?

wow

Opublikowano: 2019-03-06 14:28:49

A tym co pogonili Petraszka i zniechęcili Hudacs do pracy w Polsce należałby się taki wielki kop w wiadoma część ciała. Nie tylko cofnęli w rozwoju polskie biegi ale i pomogli zbudować dla nich dodatkową konkurencję w postaci reprezentacji Szwajcarii i Czech.

wow przestan już

Opublikowano: 2019-03-06 15:15:42

Hudac sam odszedł do Dario Cologni, już nie przesadzaj, że ktoś go stad pogonił. W takim związku żaden trener bez układów i umiejętności wywierania presji: płaczem, fochem lub mediami - patrz Kowalczyk, lub przez świetną umiejętność negocjowania - patrz Horngacher, nic nie zdziała, nawet jakby chciał. Zarząd PZN nie jest zainteresowany losami polskich biegów.

Szwed

Opublikowano: 2019-03-08 01:34:41

@wow przestań już Tak samo zarząd Szwedzkiego Związku Narciarskiego nie jest zainteresowany losami szwedzkich skoków.

do Szweda

Opublikowano: 2019-03-08 08:59:55

dokładnie tak i ja to rozumiem. Nie wiem tylko ile Szwedzki Związek Narciarski pobiera dotacji publicznych na skoki, bo PZN na biegi z MSiT kilka milionów złotych, tak naprawdę więcej niż na skoki

Zdziwiony

Opublikowano: 2019-03-08 12:39:58

A co takiego Kowalczyk dał PZN czyt. Tajner i reszta? I jakimi fochami Kowalczyk cokolwiek wywalczyła? Podaj przykłady.na IO w Turynie[2006] Kowalczyk wywalczyła brązowy medal olimpijski miała 2 pary nart i była w kilkuosobowej grupie [kadry] zawodników prowadzonych przez Wierietielnego, To samo było na MŚ w Libercu [ 2009], gdzie Kowalczyk wywalczyła 2 złote i 1 brązowy medal. Dopiero po IO w Vancouver [2010] znalezli się sponsorzy, którzy jak Fischer dawali cały asortyment nart, czy banki, które współopłacały ekipę. Kowalczyk nigdy nie miała lekarza, psychologa, nawet większą część swojej kariery pozbawiona była masażysty. dopiero po skandalu w środowisku narciarskim PZN zatrudniał dorywczo masażystę. Może mi powiesz, ile to tras narciarskich biegowych z homologacją FIS PZN stworzył w Polsce za czasów świetności Kowalczyk? a może przedstawisz wspaniałe zaplecze , które mają wszystkie ekipy biegowe na zawodach oprócz Polski. Oni mają wspaniałe tiry z laboratoriami, gabinetami odnowy i medycznymi dla zawodników. Polacy WV-bus z smarami , pastami i nosem , bo smaruja narty na "cuja". Oto ,co wywalczyła Kowalczyk w PZN?Nawet nie ma ani 1 trasy narciarskiej , którą by Tajner sponsorował

xx

Opublikowano: 2019-03-08 18:04:19

Kowalczyk walczyła dla siebie. Teraz dla swojego zespołu. Nie dla innych kadr. Chwała jej za to, że umie dla siebie wydrzeć co jej się należy.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl