Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ Ruka: Biegi interwałowe stylem klasycznym wygrywa Therese Johaug. Izabela Marcisz na miejscu 33, Dominik Bury najlepszy z Polaków [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-11-30

Drugi dzień rywalizacji w Ruce, to biegi stylem klasycznym na dystansie 10 i 15 km. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Therese Johaug. Tylko trzy miejsca dzieliły Izabelę Marcisz od zdobycia pierwszych punktów Pucharu Świata w tym sezonie. Najlepszym Polakiem był dziś Dominik Bury, który uplasował się na 62.pozycji. 

 


Najlepsza na dystansie 10 km była nie kto inny jak Norweżka Therese Johaug. Pół minuty straty zanotowała Krista Parmakoski a na trzeciej pozycji była Natalia Nepeyaeva. 

 

Spośród trzech Polek na starcie, najlepiej zaprezentowała się Izabela Marcisz. Polka na trzecim kilometrze traciła do Norweżki niespełna 40 sekund i zajmowała 45. miejsce. Jednak z kilometra na kilometr przesuwała się w klasyfikacji i przekroczyła linię mety na 33.miejscu, tracąc do TOP 30 niespełna 3 sekundy. 47 miejsce zajęła Monika Skinder, która dziś popisała się naprawdę dobrym biegiem. Skinder straciła 2:19 sekundy do Norweżki, co pokazuje naprawdę spory progres w biegach długich naszej zawodniczki. Weronika Kaleta uplasowała się na 76.pozycji. 

 

WYNIKI OFICJALNE

 

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł  Livo Niskannen. 13 sekund straty zanotował Johannes Klaebo. Norweg na każdym pomiarze czasu miał gorszy rezultat od Fina. Miejsce trzecie, ze stratą niespełna 15 sekund zajął Emil Iversen. Warto zaznaczyć, że poziom Panów jest bardzo zbliżony. Aż dziewięciu zawodników zanotowało stratę poniżej minuty do zwycięzcy. Jednak tak jak w rywalizacji Pań aby zmieścić się w pierwszej "30" to strata dwóch minut również  pozwalała na zdobycie punktów. 

Niestety nie udało się ich zdobyć naszym reprezentantom. Najlepiej zaprezentował się Dominik Bury, który zakończył rywalizację na 62 miejscu. Maciej Staręga uplasował się cztery pozycje  niżej, a Kamil Bury zajął 73.miejsce. 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 14

Kolsik

Opublikowano: 2019-11-30 12:15:45

Znów mało zabrakło do punktów, ale kolejny bardzo dobry bieg młodej Polki, brawo Iza. Ale też dobry bieg Moniki, na dystansach tez dobrze rokuje. Słabiej Weronika, myślałem, że będzie gdzieś około 50-60 miejsca. Powodzenia jutro!

Fan

Opublikowano: 2019-11-30 12:16:46

Bardzo ładny bieg Izy, ale przede wszystkim na wielkie słowa uznania zasługuje Monika, kóra pobiegła najlepszy bieg na dystansie w karierze. Super jej występ. Widac że dziewczyny robią stały progres. Weronika słabiej się spisała, ale wczoraj w sprincie wypadła dobrze. Mam nadzieje że niedługo swój debiut zaliczy Eliza Rucka i Karolina Kaleta.

Xc

Opublikowano: 2019-11-30 12:26:51

Monika mega bieg!

Wow

Opublikowano: 2019-11-30 12:47:44

Przed nimi dużo pracy ale dobrze to rokuje. Trzeba było dawno stawiać na młode talenty to nie byłoby takiej przepaści i presji na obecne młode. O poważne punkty mogła walczyć generacja 25-27 latek a te spokojnie wchodziłyby w cykl PS na swoich mocnych dystansach.

A ja mam nadzieję!

Opublikowano: 2019-11-30 12:52:41

A ja mam nadzieję, że te dosyć dobre wyniki, biorąc pod uwagę wiek naszych zawodniczek i pierwsze starty w sezonie są wypracowane i wytrenowane z użyciem dozwolonych środków.

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-11-30 14:42:00

A ja mam nadzieję, że cię administrator trafi! Masz mentalność pewnego prezesa: "nie ukradli ale mogli więc winni" oraz "rzuć w kogo g... - nawet jak się umyje to smród zostanie"

Fan

Opublikowano: 2019-11-30 15:06:11

Chłopacy za to bardzo słabo wypadli. Ktoś jeszcze twierdzi że jest dobrze i jest progres? Bo ja tu niestety widzę regres i to u Burego w kórego są pokładane największe nadzieje.

Tak

Opublikowano: 2019-11-30 15:44:36

Seniorka trenowana drugi rok przez p.Kowalczyk też słaby kolejny bieg.

Fan

Opublikowano: 2019-11-30 17:22:49

Dziś Weronika nie wypadła najlepiej, ale wczoraj w sprincie było dobrze. Burego czy Staręgi nie mozna porównywać do 20-latki, kóra w kadrze jest drugi rok. Oni już mają mnóstwo startów w Pś i czegoś się od niech wymaga.

Wow

Opublikowano: 2019-11-30 18:31:05

Chodzi o Kalete? To rzeczywiście bardzo stara osoba. W czerwcu chyba skończyła 20 lat... Może jednak dajmy im szansę. No chyba że są lepsze rownolatki które nie startują lub ktoś starszy? Ja na razie nie czepiam się i mężczyzn o wyniki skoro mają nowego trenera. Zobaczymy.

Tak

Opublikowano: 2019-11-30 18:04:43

Słabo wypadła też w Szwecji. Bardzo łatwo ulegacie zachwytom a za rok lub dwa z byle powodu krytykujecie.3 lata temu kochaliscie braci Burych.

wow

Opublikowano: 2019-11-30 21:40:05

Młodych należy dopingowac. Ale kredyt zaufania nie jest na wieczność. Szczególnie jeśli widać że brak wyników to efekt ich zaniedban i Złego podejścia do sportu. Dziś był na tym portalu komentarz rzekomo od nich choć chce wierzyć że to ktoś się podszyl by ich zdyskredytowac. Wynikało z niego ze ponieważ są najlepsi w Polsce to nie muszą się przykładać do treningów bo i tak będą w kadrze i będą startowali. Oczywiście było to napisane innymi słowami.

:)

Opublikowano: 2019-11-30 23:58:48

Czyich zaniedbań? Piszesz o związku rozumiem? Bo jeśli ich, to z imienia i nazwiska ich wymien i nazwij zaniedbania.

Michał

Opublikowano: 2019-11-30 22:09:20

Ludzie to jest inauguracja... Ale czego wymagać od anonków nie mających tutaj konta i ich cebulastwa z Januszostwem.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl