Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Davos: Drugi dzień pod znakiem biegów stylem dowolnym [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-12-15

Drugi dzień stał pod znakiem biegów stylem dowolnym. Kobiety startowały na dystansie 10 km, a meżczyźni mierzą się na dystansie 15 km. Wśród kobiet zwyciężyła Therese Johaug. wśród mężczyzn zwyciężył Simen Hegstad Krueger. Dominik Bury zajął 41. miejsce.

 

 

Simen Hegstad Krueger przebiegł najszybcej dystans 15 km stylem dowolnym. Tuż za nim uplasował się Sergey Ustiugov, a na trzecim miejscu linię mety przekroczył Dario Cologna.  Najlepszym polskim zawodnikiem był Dominik Bury, który stracił równo dwie minuty do zwycięzcy i zajął 41. miejsce. Tylko 17. sekund dzieliło naszego zawodnika od kolejnych punktów pucharu świata, co podkreśla że prezentuje on równą formę. Na miejscu 60. zameldował się Kamil Bury, ze stratą 2:40. Mateusz Haratyk, zajął 79. lokatę. Dla Mateusza był to pierwszy start w Pucharze Świata w tym sezonie. 

 

WYNIKI

 

 

 

Therese Johaug okazała się być najlepsza w biegu kobiet na dystansie 10 km. Drugie miejsce ze stratą pół minuty wywalczyła Heidi Weng, a na trzeciej pozycji uplasowała się bardzo dobrze dysponowana na początku sezonu Jessica Diggins. Amerykanka do drugiej Heidi straciła tylko szesć sekund. Miejsce czwarte zajęła Theresa Stadlober, piąta była Krista Parmakoski, a na miejscu szóstym linię mety przekroczyłą Kertu Niskannen. Wszystkie sześć zawodniczek praktycznie zmieściło się w jednej minucie straty do zwyciężczyni. Jedynie szósta Finka straciłą 1:01 do Norweżki. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 3

kubusbrb

Opublikowano: 2019-12-15 18:09:59

Szkoda tego odcinka od 3 do 8 kilometra, bo końcówkę Dominik miał bardzo dobrą, biegnąc na równym i dobrym poziomie. Jestem spokojny o kolejne punkty Pucharu Świata. Według mnie bardzo dobrze zaprezentował się także jego brat Kamil, wyprzedzając kilka lepszych od siebie biegaczy

Wow

Opublikowano: 2019-12-15 20:28:13

Przed Burym 7 zawodników z rocznika 1996 i młodszych. Z rocznika Haratyka startowały tylko 2 osoby i jeszcze jedna z rocznika 2000.

Wow

Opublikowano: 2019-12-17 23:00:49

Jak zwykle podaję dane bez sensu. Nikogo te przemyślenia nie obchodzą, ale lubię zaistnieć na forum.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl