Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS: Pierwszy etap to biegi stylem dowolnym w Lenzerheide [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2019-12-28

Pierwszy etap Tour de Ski to biegi stylem dowolnym ze startu wspólnego. Kobiety rywalizują na dystansie 10 km, a mężczyźni na 15. Wśród pań zwyciężyłaTherese Johaug. Wśród meżczyzn wygrał Sergey Ustiugov

 

 

Wśród Pań na trasie mieliśmy trzy nasze zawodniczki. Bardzo dobrze spisała się Izabela Marcisz, która straciła do zwyciężczyni Theresy Johaug nieco ponad dwie minuty i przez większość trasy biegła równym tempem, co dało jej 43. miejsce. Nieco gorzej poszło Weronice Kalecie, która uplasowała się na miejscu 70. Monika Skinder nie ukończyła rywalizacji. 

 

Wgrała Norweżka, tuż za nią jej koleżanka z kadry Heidi Weng, a na miejscu trzecim zameldowała się Ebba Anderson. O miejsce na podium walczyła Ingvild Flugstadt Oestber, jednak minimalnie przegrała rywalizację i zameldowała się na miejscu czwartym. Piąta przybiegła Astrid Jacobsen, a pierwszą szóśtkę uzupełniła Natalia Nepryaeva. 

 

WYNIKI

 

Sergey Ustiugov, Johannes Klaebo oraz Aleksander Bolshunov. To pierwsza trójka, pierwszego etapu TdS w Szwajcarii. Rywalizacja była bardzo zacięta w tej kategorii, gdyż w jednej minucie straty znalazło się aż 50. zawodników, w tym nasz reprezentant Dominik Bury, który stracił do zwycięzcy jedynie 50. sekund i zajął 45. miejsce. To jest naprawdę dobry wynik.  Kamil Bury, zajął 71. miejsce. lecz jego strata rownież nie była duża, starszy brat Dominika stracił do Rosjanina (1:49). Maciej Staręga, uplasował się na 82. miejscu. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 8

Xx

Opublikowano: 2019-12-28 14:29:21

Mieliśmy trzy zawodniczki. Monika nie ukończyła biegu.

Wow

Opublikowano: 2019-12-28 15:17:25

No wiadomo nasze oczekiwania są większe. Za bardzo nas Justyna rozpiescila swoimi wynikami. Ale patrząc na ich wiek nie ma co cudów oczekiwać. Szkoda że nie zalicza całego cyklu. Wiadomo że tak dużo ich zrezygnuje że przynajmniej Iza mogłaby końcowe punkty zdobyć. Zobaczymy co będzie w następnych startach. Czy Monika ma prawo jutro startować?

Kolsik

Opublikowano: 2019-12-28 17:35:24

Iza biega na dobrym poziomie. W Toblach może się na punkty załapać. Weronika odstaje wyraźnie, no ale też nikt chyba nie spodziewał się jakichś super wyników. Jutro w sprincie powinno pójść jej jednak lepiej. Szkoda, że Monika nie ukończyła, ciekaw jestem powodów. Od początku odstawała, ale dla niej najważniejszy start miał być jutro, a tak - przepadł. Nawet jakby dobiegła ostatnia ze sporą stratą to wiemy, że dystanse łyżwą jeszcze jej nie wychodzą, a też o nic nie walczy w tym TdS. No to może w Dreźnie powalczy o punkty.

K

Opublikowano: 2019-12-28 18:16:36

Kowalczyk pisze na fb,że Skinder startowala nie do końca wyleczona. Ale Jk to nie nalezy wierzyc

Kolsik

Opublikowano: 2019-12-28 21:18:09

Tak jak przypuszczałem. W Seefeld też nie startowała ze względu na chorobę, ale myślałem, że jak ją wzięli to już jest gotowa do rywalizacji.

Wow

Opublikowano: 2019-12-29 00:19:32

Słaby start wszystkich zawodniczek i zawodników. Trzeba mieć tupet, żeby napisać o kimś, kto zajął czterdzieste któreś miejsce, że to dobry bieg.Was chyba powaliło, w skokach nawet nie wszedłby do drugiej serii. Dalsza żenada polskich biegów narciarskich trwa. Moja opinia teraz jest prawdziwa. Jak wezmę tabletki na depresję to będę pisał trochę bardziej pozytywnie.

x

Opublikowano: 2019-12-29 02:27:20

Optymizmu nie ma. W biegu panów nie patrzmy na czasy. Jak trzeba było biegać to naszych nie było. U pań ponad 2 minuty straty Izy to jest przepaść. Ale gratulacje była najlepsza z Polek. Reszta.....

LAIK

Opublikowano: 2019-12-29 08:42:31

Nawet laik taki jak ja wiedział ,że Skinder zdrowa czy chora nie jest w stanie pokonać takiej trasy.Zastanawiające jest ,dlaczego innym zawodniczką z kadry nie daje się szansy w startach .Może trenerzy zapomnieli, że trenują za państwowe pieniądze ,a są to pieniążki nas podatników.A ucieczki dziewcząt ,może spowodowane są nierównymi szansami ,nie tylko w braku możliwości startu ale we wszystkim ,co się na to składa.Uważam ,że jednak pewne kwestie powinne być wyjaśnione.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl