Tour de Ski: Lampic i Klaebo najlepsi w sprincie, Polacy odpadli w kwalifikacjach [WYNIKI]

2019-12-29

Słowenka Anamarija Lampic oraz Norweg Johannes Hoesflot Klaebo zwyciężyli w zawodach sprinterskich na 1,5 km stylem dowolnym w szwajcarskim Lenzerheide - drugim etapie cyklu Tour de Ski. Do ćwierćfinału nie awansowali reprezentanci Polski, a najbliższy tego był Maciej Staręga.

Sophie Caldwell wygrała z czasem 3:10.76 i wyprzedziła o 0,2 sekundy Szwajcarkę Nadine Faehndrich oraz o 0,47 sekundy inną z Amerykanek, Jessicę Diggins. Na 21. miejscu bieg ukończyła zwyciężczyni wczorajszych zawodów, Norweżka Therese Johaug (strata 7,03 sekundy).

Na 47. miejscu sklasyfikowana została lepsza z Polek, Weronika Kaleta. 20-latka straciła do najlepszej w kwalifikacjach 11,95 sekund. Na 57. pozycji udział w zawodach zakończyła druga z biało-czerwonych Izabela Marcisz, która straciła 17,37 sekund do Caldwell. Obie Polki nie awansowały do 1/4 finału.

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTU KOBIET

Wśród mężczyzn świetnie pobiegł Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, który zwyciężył z czasem 2:44.64 i wyprzedził o 1,2 sekundy Włocha Federico Pellegrino oraz o 1,7 sekundy Szwajcara Joviana Hedigera. Na 7. miejscu bieg ukończył wczorajszy zwycięzca Rosjanin Sergey Ustiugov (+2,33 sekundy).

Do 1/4 finału nie awansował żaden z Polaków. Najlepiej zaprezentował się Maciej Staręga, który ze stratą 9,04 sekund zajął 35. lokatę. Na 47. pozycji sklasyfikowany został Kamil Bury (+11,8 sekund straty), a na 66. miejscu bieg ukończył Dominik Bury ze stratą 16,33 sekund.

WYNIKI KWALIFIKACJI SPRINTU MĘŻCZYZN

Niespodziewanie najlepsza wśród kobiet okazała się Słowenka Anamarija Lampic, która w kwalifikacjach była dopiero 20., a w biegach 1/4 i 1/2 finału zajmowała miejsca drugie. 24-latka zwyciężyła z czasem 3:06.02 i wyprzedziła o 0,03 sekundy Norweżkę Maiken Caspersen Fallę oraz o 0,47 Rosjankę Natalię Nepryaevą, która została nową liderką Tour de Ski.

WYNIKI FINAŁÓW SPRINTU KOBIET

Zdecydowanie najszybszym biegaczem dzisiejszego dnia był Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg był najlepszy w kwalifikacjach, 1/4, 1/2 finału oraz w finale, który zwyciężył z czasem 2:55.33 i został nowym liderem Tour de Ski. Na drugiej pozycji uplasował się Federico Pellegrino ze stratą 0,35 sekundy, natomiast trzeci był Francuz Richard Jouve(+ 0,57 sekundy).