TdS Val di Fiemme: Lampic i Klaebo najlepsi w sprintach, świetny Kamil Bury! [WYNIKI]

2020-01-04

Słowenka Anamarija Lampic oraz Norweg Johannes Hoesflot Klaebo zwyciężyli w sprintach stylem klasycznym w szóstych, przedostatnich zawodach Tour de Ski. Na 1/4 finału występ zakończył Kamil Bury, mimo że osiągnął siódmy czas ćwierćfinałów! W kwalifikacjach odpadł jego brat Dominik, który został sklasyfikowany na 40. miejscu.

W kwalifikacjach kobiet najlepsza okazała się być Jessica Diggins, na drugiej pozycji uplasowała się Lucia Scardoni z Włoch, a na trzeciej Jonna Sundling. Polki nie startowały.

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

Johannes Klaebo zwyciężył wśród Panów, na miejscu drugim uplasował się Federico Pellegrino, a na trzeciej pozycji zakończył kwalifikacje Paal Golberg. Bardzo dobrze spisał się Kamil Bury, który zajął 20. miejsce i awansował do ćwierćfinałów. Na 40. miejscu był drugi z Polaków, Dominik Bury.

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

W finale wśród kobiet bezkonkurencyjna była Lampic, która triumfowała także w 1/4 oraz 1/2 finału. Słowenka zwyciężyła z czasem 3:03.03 i wyprzedziła o 0,22 sekundy Astrid Uhrenholdt Jacobsen oraz o 0,28 sekundy zwyciężczynię kwalifikacji, Jessicę Diggins. Therese Johaug odpadła w półfinale i zajęła 11. miejsce, ale to wystarczyło, aby utrzymać prowadzenie w cyklu.

WYNIKI FINAŁÓW KOBIET

Najlepszym biegaczem dzisiejszego dnia był Klaebo, który zwyciężył we wszystkich biegach, w których dzisiaj wystartował. W finale nie dał szans rywalom, zwyciężył z czasem 3:03.78 i został nowym liderem klasyfikacji Tour de Ski. Pozostałe miejsca na podium zajęli Rosjanie Sergey Ustiugov (+0,70 sekundy) oraz Alexander Bolshunov (+1.33 sekundy).

Na 27. miejscu w zawodach został sklasyfikowany Kamil Bury. Polak nie miał szczęścia i trafił na zdecydowanie najszybszy bieg ćwierćfinałowy, w któym triumfował Bolshunov. Polak, mimo że w swoim biegu był ostatni, osiągnął siódmy czas ćwierćfinałów! Lepsi byli tylko jego rywale oraz Klaebo, zwycięzca biegu pierwszego.