Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS: Dominik Bury kończy Tour na 23. miejscu! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-01-05

Ostatni etap cyklu Tour de Ski, to niezmiennie podbieg pod Alpe Cermis. Wśród kobiet zwyciężyła Therese Johaug, u mężczyzn najlepszy był Simen Hegstadt Krueger. Dominik Bury zakończył wspinaczkę na 23. miejscu!

 

 

W rywalizacji meżczyzn przewaga pierwszego Simena nad drugim Sjur Roethem wyniosła niespełna 14 sekund. na najniższym stopniu podium stanął Aleksander Bolshunov, ze stratą 22 sekund. Warto dodać, że w pierwszej "10" zawodnicy uplasowali się ze stratą do jednej minuty, co pokazuje że rywalizacja w tej kategorii jest dość wyrównana. 

Bardzo dobrze, przez cały cykl i na ostatnim etapie spisał się Dominik Bury, który zakończył dzisiejszy bieg  na 23. miejscu, a Tour na 24. pozycji. Dominik wystartował dziś z 40 numerem i przeskoczył aż 17 pozycji w górę! Dwie pozycje przed nim zakończył rywalizację Johannes Klaebo, który wystartował dziś z numerem 1. Również świetnie spisał się Kamil Bury, który na szczyt przybiegł jako 35. a wystartował z 57. numerem startowym. Kamil zakonczyl cały cykl na miejscu 42. 

 

WYNIKI

 

Wśród kobiet najlepsza była Therese Johaug, która o 50 sekund wyprzedziła Heidi Weng, a o 54. sekundy Ingvild Flugdstadt Oestberg. Wśród Pań, poniekąd wiadomym było, że nie będzie tak wyrównanej rywalizacji, jak w przypadku mężczyzn o zwycięstwo, jednak o pozostałe miejsca na podium toczyła się walka między Norweżkami , a Natalią Nepryaevą, która ostatecznie do podium straciła niespełna trzy sekundy i zakńczyła rywalizację na miejscu czwartym. 

 

WYNIKI

Komentarze - 2

Wow

Opublikowano: 2020-01-05 18:46:13

Nareszcie w kadrze mężczyzn jest inteligentny trener który wie że w Tour de Ski można zdobyć wiele punktowe bo dużo dobrych zawodników albo nie startuje albo wcześniej rezygnuje. Brawo za decyzję i punkty. Może się kiedyś doczekamy że i mężczyźni będą walczyli o ierwsza 10 klasyfikacji.

Wow

Opublikowano: 2020-01-05 21:23:39

Przepraszam za błędy językowe, ortograficzne i stylistyczne oraz za czczą paplaninę jak zwykle.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl