Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Sprinty stylem klasycznym, Monika Skinder i Dominik Bury z punktami Pucharu Świata [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-01-26

Drugi dzień rywalizacji w ramach Pucharu Świata to sprinty stylem klasycznym. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Nepryaeva, a wśród mężczyzn Johannes Klaebo. Najlepsza z naszych reprezentantek była Monika Skinder, Kamil Bury również z kwalifikacją. 

 

 

 

FINAŁY

Monika Skinder zajęła szóste miejsce w swoim biegu ćwierćfinałowym.

Finał zwyciężyła Natalia Nepryaeva, drugie miejsce zajęła Ananarija Lampic, a trzecia była Jessica Diggins. 

WYNIKI

 

Wśród mężczyzn zwyciężył Johannes Klaebo. Kamil Bury w ćwierćfinałach zajął szóste miejsce i nie awansował dalej.


WYNIKI

 


Kwalifikacje kobiet zaczęły się o godzinie 9:15. Wygrała je reprezentantka Rosjii - Natalia Nepryaeva z czasem 3 minuty 38.8 sek. Za nią na najlepsza była Anamarija Lampic (+1.43 sek). Trzecie miejsce zajęła zaś Jessica Diggins (+2.24 sek). Monika Skinder sprint zakończyła na pozycji 30. (+12.48 sek) i jako jedyna z Polek się zakwalifikowała. 55. była Izabela Marcisz, 63. Magdalena Kobielusz. Eliza Rucka nie ukończyła sprintu. 

 

WYNIKI

 

Mężczyźni startowali od godziny 9:50. Najlepszy był Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, jego czas to: 3 minuty 25.39 sek. Za nim jego rodacy: 2. Erik Valnes (+2.72 sek), a 3. Paal Golberg (+5.03 sek). Jedyny z Polaków z kwalifikacją Kamil Bury zajął 23. miejsce (+14.24 sek). Maciej Staręga był 38., a Michał Skowron 70.

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 6

Fan

Opublikowano: 2020-01-26 11:31:29

Bardzo dobry występ Kamila i Moniki. Super że mamy dwójkę w ćwierćfinałach sprintu. Bracia Bury naprawdę poczynili pod okiem Baura spore postępy. Dominik punktuje na dystansach, Kamila ładnie radzi sobie w sprintach i zrobił postep na dystanasach. Oby tak dalej to wyglądało. Monika też się przebudziła. Jak nie tutaj to gdzie, chciałoby się powiedzieć. Sprint klasykiem, a więc jej konkurencja. Z tą Rucką coś jest nie tak. Najpierw nie startowała, a dziś nie dała ukończyć tak krótkiego biegu. Czyżby znów osłabła? To już zaczyna byc niepokojące. Ogólnie zamiast niej w sprincie powinna wystąpić Kaleta.

zawdonik

Opublikowano: 2020-01-26 21:20:44

Kamil ładnie poleciał, a co się dzieje z naszym sprinterem Mackiem, startuje tylko w sprintach i nie łapie się do 30 , w długich biegach zamyka stawkę ?:(

Amator

Opublikowano: 2020-01-26 12:51:34

Czy ktoś może powiedzieć gdzie i kiedy odbędzie się kolejny Puchar Azoty zamiast Tomaszowa?Co z Mistrzostwami Polski Młodzików?

Kolsik

Opublikowano: 2020-01-26 18:24:35

Brawo Monika i Kamil. Monika pobiegła bardzo dobrze w swoim ćwierćfinale, Kamil przegrał już na samym początku, szkoda. Ale o ile awansu Moniki się trochę spodziewałem, tak awans Kamila to dla mnie niespodzianka, oczywiście na plus. Może jeszcze uda się tej zimy zapunktować. Eliza znów zasłabła na trasie, i to jest bardzo niepokojące. Wcześniej schodziła z trasy na dystansie, a teraz już nawet w sprincie. Sam fakt, że zdecydowano się ja wystawić dziś dla mnie niespodziewany, po tak długiej przerwie myślałem, że wróci w przyszłym tygodniu w Slavic Cupie. Ale tak czy tak - nie dzieje się dobrze, i być może tracimy duży talent. Oby to wszystko dobrze się skończyło. Dla pań był to chyba ostatni PŚ w tym sezonie, i generalnie nie spisywały się źle. Monika i Iza skończyły z punktami więc to na pewno na duży plus. Za tydzień mam nadzieję, że cała czołówka polskich biegów pojawi się w Zakopanem. :)

Benek

Opublikowano: 2020-01-26 18:45:37

Co z Mistrzostwami Polski Młodzików?

Ania

Opublikowano: 2020-01-26 20:34:04

"W finałach Monika Skinder zajęła szóste miejsce w ćwierćfinałach." Rozumiem pośpiech, ale czy ktoś wyobraża sobie, że w restauracji dostajemy danie z surowym mięsem, bo kucharz TEŻ się spieszył???

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl