Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Johaug i Golberg zwycięzcami Ski Tour, D. Bury nie ukończył ostatniego etapu [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2020-02-24

Dominacją Norwegów zakończyła się pierwsza edycja cyklu FIS Ski Tour, zaliczanego do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W ostatnich, szóstych zawodach, którymi były biegi pościgowe stylem klasycznym, w trudnych warunkach pogodowych zwycięstwa odnieśli Therese Johaug oraz Paal Golberg.

 

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Johaug, która wystartowała o ponad dwie minuty wcześniej od pozostałych zawodniczek, a na trasie powiększyła jeszcze swoją przewagę i pokonała swoje rodaczki - Heidi Weng o 3:40.8 minut oraz Ingvlid Flugstad Oestberg o 3:41.5 minut. Polki nie startowały.

 

WYNIKI KLASYFIKACJI SKI TOUR KOBIET

 

Wydawało się, że zwycięstwa w całym cyklu nic nie może odebrać Aleksandrowi Bolszunowowi. Rosjanin wyruszył na trasę z dużą przewagą, jednak zawiedli jego serwismeni, którzy źle przygotowali jego narty. W efekcie 23-latek szybko został dogoniony przez rywali i ostatecznie ukończył bieg na 7. miejscu, a tuż przed metą wściekły ściągnął swoje narty i dokończył wyścig... pieszo.

 

Miejsca w czołowej szóstce zajęli sami Norwegowie, z których pierwszy na mecie zameldował się Paal Goolberg, który przed ostatnim etapem tracił do Bolszunowa 34 sekundy. Na podium znaleźli się jeszcze Simen Hegstad Krueger oraz Hans Christer Holund, tracący do zwycięzcy odpowiednio 28,9 sekund oraz 30,1 sekund. Do wyścigu przystąpił jeden Polak - Dominik Bury, który miał podobne problemy co Rosjanin i postanowił zejść z trasy.

 

WYNIKI KLASYFIKACJI SKI TOUR MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 3

wow

Opublikowano: 2020-02-24 20:58:23

A kiedy Bury zszedł z trasy? Bo na FIS nie bylo go nawet na pierwszym pomiarze czasu. Mylę się? A z Bolszunovem ciekawa sprawa..

Jarek Bałabuch

Opublikowano: 2020-02-25 19:03:24

Ostatni zmierzony czas miał na 8,9 km, wtedy zajmował 43. miejsce. http://medias1.fis-ski.com/pdf/2020/CC/2434/2020CC2434RL.pdf

smykcobiega

Opublikowano: 2020-02-26 10:02:58

Ja chyba widziałem inny bieg, w którym Bolshunov minął linię mety na nartach.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl