Szwedka Ebba Andersson i Rosjanin Siergiej Ardaszew mistrzami świata U-23, Mateusz Haratyk 27 [OFICJALNE WYNIKI]

2020-03-03

Szwedka Ebba Andersson (na zdjęciu) została Mistrzynią Świata w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w kategorii młodzieżowców (U-23). W biegu panów na dystansie 30 kilometrów zwyciężył Rosjanin Sergiej Ardaszew. Przypomnijmy, że MŚ są rozgrywane w niemieckim Oberwiesenthal. W dzisiejszych biegach mileiśmy trójkę naszych zawodników Weronikę Kaletę oraz Michała Skowrona i Mateusza Haratyka.

W biegu o medal Mistrzostw Świata U-23 mieliśmy jedną reprezentantkę. Weronika Kaleta zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany zajęła 42 miejsce.

Srebro zdobyła norweżka Marthe Johanssen, brąz dla kolejnej zawodniczki trzech koron Emmy Ribom.

WYNIKI OFICJALNE

W biegu mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się dzisiaj Rosjanin Sergiej Ardaszew, który o ponad minutę pokonał srebrnego dzisiaj Haralda Amundsena z Norwegii. Brąz dla Francuza Hugo Lapalusa.

W tej konkurencji mieliśmy dwójkę naszych młodzieżowców Mateusza Haratyka i Michała Skowrona. Haratyk ukończył bieg na 27 miejscu, chociaż przez większość dystansu wydawało się że do TOP 30 klasyfikacji zabraknie kilku sekund. Nasz zawodnik ostatnie 3 kilometry miał jednak lepsze od swoich bezpośrednich rywali i miejsce w TOP30 jest. Michał Skowron ukończył bieg na 45 miejscu.