Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bjoergen przed Kowalczyk w Toblach..

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2012-01-03

3,9 sekundy wyniosła strata Justyny Kowalczyk do najwiekszej rywalki Marit Bjoergen.Dzisiejszy bieg na 3 kilometry stylem klasycznym we włoskim Toblach (5 etap Tour de Ski) był popisem Norweżki.Wprawdzie z naszą zawodniczką wygrała 3,9 sekundy, ale trzecia zawodniczka na mecie ,kolejna Norweżka Astrid Jacobsen zanotowała już  15,1 sekundy straty.

Obie wielkie rywalki powiekszyły za to swoją przewagę nad trzecią w Tour de Ski Therese Johaug, która dzisiejszego biegu z pewnością nie może uznać za udany.6 pozycja i 21,2 sekundy straty, to, plus bonifikaty które "zarobiły" Justyna i Marit dają Johaug kolejne półminuty straty w klasyfikacji Touru.

Bardzo dobrze zaprezentowały się dzisiaj zawodniczki Niemiec,Nicole Fessel która zajęła 4 miejsce i piąta na mecie Stefanie Boehler.

Kolejne straty zanotowały dzisiaj Charlotte Kalla i Kikkan Randall, w przypadku specjalistki od stylu dowolnego Kalli było to do przewidzenia, ale ponad 40 sekund starty sprinterki Randall to już niespodzianka.Chyba, że Amerykanka oszczędzała siły przed jutrzejszymi sprintami.

W klasyfikacji generalnej Touru, pierwsza trójka Kowalczyk, Bjoergen, Johaug pozostała bez zmian.

Na czwarte miejsce awansowała Finka Krista Lahteenmaki,piąta jest Saarinen,szósta Kalla, a Randall spadła na siódmą pozycję.

Do pierwszej dziesiątki awansowały Niemki Stefanie Boehler na 8 miejsce i Katrin Zeller, dwunasta dzisiaj, na 10-te.

wyniki 3km Toblach

ranking TdS (5)

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl