Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bjoergen wygrywa w Toblach.Kowalczyk trzecia.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2012-01-04

Marit Bjoergen wygrała rozgrywany w Toblach bieg sprinterski stylem dowolnym. Był to 6 etap Tour de Ski. Justyna Kowalczyk, dziś trzecia, utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej Touru. Polkę i Norweżkę na mecie przedzieliła Kikkan Randall.

Miejsce 4 zajęła Niemka Denise Herrmann, 5 była Vesna Fabjan ze Słowenii, a jako 6 linię mety przekroczyła Norweżka Marthe Kristoffersen.

W pierwszym ćwierćfinale, zdecydowanie najszybszym, Kowalczyk okazała się minimalnie gorsza od Bjoergen, trzecia Kristoffersen awansowała z czasem. W półfinale (który znów był zdecydowanie szybszy niż ten w którym startowały Randall i Fabjan) to Polka była górą. Natomiast w finale Kowalczyk musiała niestety uznać wyższość Bjoergen i Randall.

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski przewaga Justynay Kowalczyk nad Marit Bjoergen zmniejszyła sie do 4,8sek. Trzecie miejsce utrzymała Therese Johaug, która dziś odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 29 miejscu. Jednak jej strata do liderki wynosi już 2min 26,9sek. Kikkan Randall w klasyfikacji generalnej awansowała na 4 miejsce.

W klasyfikacji sprinterskiej, do której wliczane są bonifikaty zyskiwane przez zawodników na poszczególnych etapach prowadzi Justyna Kowalczyk, która zgromadziła dotychczas 3min 9sek, druga jest Marit Bjoergen z dorobkiem 2min 57sek, a trzecie miejsce zajmuje Kikkan Randall 1min 32sek bonifikat.

Wyniki 6 etapu TDS
Klasyfkiacja generalna TDS (6)
Klasyfikacja sprinterska (6)

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl