Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nikolay Morilov najlepszym sprinterem w Toblach.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2012-01-04

Rosjanin Nikolay Morilov wygrał rozgrywany w Toblach sprint techniką dowolną - 6 etap Tour de Ski. Na drugim miejscu linię mety przekroczył Norweg Petter Northug, a jako trzeci finiszował Dario Cologna, który mimo przegranej z Norwegiem utrzymał pozycjię lidera TDS.

Na 4 miejscu rywalizację zakończył Włoch David Hofer, 5 był Rosjanin Alexey Peukhov, a na 6 pozycji uplasował się Alex Harvey z Kanady.

Na czele klasyfikacji Tour de Ski utrzymuje się Dario Cologna, drugi Petter Northug traci do niego 13,5sek. Trzecie miejsce zdołał utrzymać Alexander Legkov, który dziś rywalizację zakończył w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 22 miejscu, jednak jego strata wzrosła do 1min 28,2sek. Kanadyjczyk Devon Kershaw (dziś 13) awansował na 4 miejsce spychając Maxima Vylegzhanina na 5 pozycję. Do czołowej 6 kosztem Lukasa Bauera awansował Maurice Manificat, (dziś 31, do awansu do ćwierćfinału zabrakło mu zaledwie 0,01sek). Jednak na tych pozycjach różnice między zawodnikami są niewielkie i rywalizacja wciąż jest otwarta.

W klasyfikacji sprinterskiej prowadzi Petter Northug, który dotychczas zgromadził 2min 48sek bonifikat. Drugi jest Dario Cologna z dorobkiem 2min 45sek, a trzeci Nikolay Morilov 1min 52sek.

Wyniki 6 etapu TDS
Klasyfkiacja generalna TDS (6)
Klasyfikacja sprinterska (6)

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl