Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Elena Soboleva i Federico Pellegrino Mistrzami Świata U23 w sprincie, Staręga 8

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-01-22

Rosjanka Elena Soboleva i Włoch Federico Pellegrino zostali Mistrzami Świata U23 w sprincie techniką klasyczną. W tym roku gospodarzem Mistrzostw jest czeski Liberec.

Wśród kobiet medal srebrny wywalczyła Niemka Sandra Ringwald, a na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Hanna Kolb.
Na czwartej pozycji uplasowała się Rosjanka Daria Godovanichenko, miejsce piąte dla Norweżki Ragnhild Haga, a na pozycji szóstej zmagania ukończyła Włoszka Gaia Vuerich.
Emilia Romanowicz swój występ zakończyła w ćwierfinale (zajęła niestety ostatnie 6 miejsce) i statecznie została sklasyfikowana na miejscu 27.

WYNIKI KOBIET

Wśród mężczyzn jako drugi w decydującym biegu linię mety przekroczył Fin Juho Mikkonen, a brąz wywalczył Rosjanin Evgeniy Belov.
Miejsce czwarte zajął Norweg Sindre Bjoernestad Skar, piąty był Niemiec Alexander Wolz, a  szósty Aanund Lid Byggland.
Maciej Staręga, który w swoim ćwierćfinale zajął miejsc drugie (tuż za zwycięzcą dzisiejszych zawodów), odpadł w półfinale, zajmując 4 miejsce w swoim biegu. Ostatecznie Maciek został sklasyfikowany na 8 pozycji.

WYNIKI MĘŻCZYZN

Dla przypomnienia pozostali nasi reprezentanci odpadli w kwalifikacjach zajmując następujące miejsca: Justyna Mordarska - 45, Paweł Klisz - 40, Mateusz Ligocki - 43, Jan Antolec - 46.

Hubert Koszyk

Komentarze - 1

Kuba Cieślar-skipol

Opublikowano: 2013-01-22 21:08:15

Rozum przewidywał półfinał, serce finał.Niestety rozum wygrał. Wielkie gratulacje dla Maćka Staręgi!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl