Teresa Stadlober Mistrzynią Świata Juniorek w biegu łączonym

2013-01-25

Teresa Stadlober z Austrii została Mistrzynią Świata Juniorek w biegu łączonym na dystansie 5km stylem klasycznym + 5km techniką dowolną.

Kolejne miejsca dla Rosjanek. Jako druga 6,6sek po zwyciężczyni finiszowała Nadezhda Shuniaeva, na miejscu trzecim finiszowała Alisa Zhambalova (+10,9sek), a miejsce tuż za podium zajęła Anastasia Sedova. Na piątej pozycji uplasowała się Norweżka Linn Eriksen, a miejsce szóste wywalczyła Julia Svan ze Szwecji.

Najlepiej z Polek zaprezentowała się Marzena Maciulewicz, która linię mety przekroczyła jako 53, 3 minuty 47,7 sekund po zwyciężczyni. Urszula Łętocha była 62, a Dominika Hulawy 65.