Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kriukov Mistrzem Świata w sprincie

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-02-21

Nikita Kriukov zwyciężył bieg sprinterski Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Po pasjonującym finiszu wyprzedził Pettera Northuga i Alexa Harveya.

Zawodnicy rozpoczęli bieg trochę wolnym tempem jak na finał Mistzrostw Świata. Jednak z każdym metrem rywalizacja nabierała rozpędu, a zawodnicy co chwile zmienali się na prowadzeniu. Wychodząc na ostatnią prostą można było odnieść wrażenie, że w walce o medale liczyć się będzie tylko 3 zawodników: Kriukov Northug i Joensson. Szwed osłabł na ostatniej prostej, natomiast Harvey znacznie przyspieszył i wywalczył brązowy medal. 4 miejsce dla Emila Joenssona. 5 i 6 miejsca dla Norwegów Paala Golberga i Erika Brandsdala.

W biegu półfinałowym tuż po starcie dobrze spisujący się dziś Kazach Alexy Poltaranin złamał kija czym przekreślił swoje szanse na medal.

WYNIKI

/rak/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl