Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Drugie złoto Bjoergen, Justyna Kowalczyk bez medalu

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-02-23

Marit Bjoergen wywalczyła drugi złoty medal Mistrzostw Świata w Val di Fiemme tym razem w biegu łączonym 7,5Cl + 7,5F. Justnie Kowalczyk nie udało się pokonać świetnie dysponowanych dziś Norweżek, które zajęły cztery czołowe lokaty.

Nasza najlepsza biegaczka rozpoczęła bardzo mocnym tempem próbując oderwać się od innych zawodniczek już w stylu klasycznym. Niestety rywalki z Norwegi były dziś zbyt dobrze dysponowane i po zmianie nart uformowała sie piątka zawodniczek: Marit Bjoergen, Therese Johaug, Heidi Weng, Kristin Steira oraz Justyna Kowalczyk. Na ostatnim kilometrze biegu od tej piątki oderwały się Bjoergen i Johaug i to pomiędzy nimi na ostatnim podbiegu przed metą rozegrała się walka o złoto. Po odparciu ataku młodszej koleżanki Marit skontrowała i z bezpieczną przewagą dobiegła do mety. Druga była Therese Johaug, trzecie miejsce dla Heidi Weng, a czwarta lokata przypadła Kristin Stoemer Steirze. Na piątym miejscu finiszowała Justna Kowalczyk, która osłabła na ostatnim podbiegu. Szóste miejsce zajęła Charlotte Kalla.

W dzisiejszym biegu bardzo dobrze spisały się pozostałe startujące Polki. Kornelia Kubińska rywalizację zakończyła na 23 miejscu, Agnieszka Szymańczak była 27, która pokonała na finiszu Paulinę Maciuszek. Osobiście nie pamiętam kiedy ostatnio cztery Polki uplasowały się w 30-stce na zawodach rangi mistrzowskiej.

WYNIKI

/rak/

Komentarze - 16

tolek

Opublikowano: 2013-02-23 14:37:55

To kolejny smutny dzień dla kibica. Ale głowa do góry. Justyna chyba przesadziła z ilością startów (m.in. Davos). Doceńmy dobry występ pozostałych Polek! (wszystkie w 30-tce). Chyba mało kto przewidywał taki scenariusz. JESZCZE BĘDZIE DOBRZE . . .

jerzyk

Opublikowano: 2013-02-23 14:48:11

Było dobrze... tylko medalu brak ale jeszcze się doczekamy

Rzeczowy malkontent

Opublikowano: 2013-02-23 15:04:21

A patrząc na FISy to u kogo było dobrze? Tyle odpuszczania i grubo ponad dwie minuty straty...

tolek

Opublikowano: 2013-02-23 15:55:35

Spodziewałeś się indywidualnego medalu Kubińskiej, czy Szymańczak???Ale w sztafecie jak pobiegnie Justyna może być ciekawie w walce o brąz!!! [quote]A patrząc na FISy to u kogo było dobrze? Tyle odpuszczania i grubo ponad dwie minuty straty...[/quote]

ola z przedszkolaola12@op.pl

Opublikowano: 2013-02-23 15:21:00

I po co nam medale skoro wejście do 30 na MŚ (gdzie brak wielu zawodniczek z czołowki z powodu krajowych limitów) to taki wspaniały wynik. Justynko lez cały rok plackiem i nic nie rób. Do 30 w Soczi i tak wejdziesz. Wszyscy będa Cie podziwiali i gratulowali trenerowi. Weź sobie rok wakacji po sezonie. Zasłuzyłaś

tolek

Opublikowano: 2013-02-23 15:49:37

Zastanów się dziewczyno co piszesz! Nigdy w historii nie było 4 Polek w 30-tce! Sama wiesz jaka jest mizeria - więc ciesz się z tych miejsc - ALBO SAMA ZAŁÓŻ NARTY! A propo FIS PKT., sami wiecie jak się je liczy . . . więc skąd te wnioski [quote]I po co nam medale skoro wejście do 30 na MŚ (gdzie brak wielu zawodniczek z czołowki z powodu krajowych limitów) to taki wspaniały wynik. Justynko lez cały rok plackiem i nic nie rób. Do 30 w Soczi i tak wejdziesz. Wszyscy będa Cie podziwiali i gratulowali trenerowi. Weź sobie rok wakacji po sezonie. Zasłuzyłaś[/quote]

ola z przedszkola

Opublikowano: 2013-02-23 15:57:00

A jakie to ma znaczenie ile Polek jest w 30? Gdyby te Polki były rówiesniczkami Weng, to jeszcze jakoś możnaby się cieszyć. No ale rówiesniczki Justyny? Przestańmy sobie żartować, to sport zimowy i ilez tak naprawde państw ma 4 potrafiące biegać zawodniczki i ile z nich może sobie pozwolić by cała kadra w sezonie zimowym nie startowała tylko przygotowywała się pod 1-2 starty? Chyba tylko Polska jest tak bogata, że ja stać na taka rozrzutność, czyli utrzymywanie zawodniczek, które nie startują.

Rzeczowy malkontent

Opublikowano: 2013-02-23 16:04:41

Nie spodziewałem się walki o medale, ale po prostu nie lubię tego typu propagandy. Starta jest duża, wszystkie kraje mają ograniczone limity startowe i występ był po prostu niezły i zasługuje na pochwałę gdyby nie to, że wszyscy są nim zachwyceni... O jakim medalu mówisz? Z Norwegią, Finlandią, Szwecją nie ma żadnych szans. Dziś drużynowo lepsze były Rosjanki, a z Amerykankami i Niemkami też ciężko będzie walczyć. Walka o brązowy medal? Z kim?

tolek

Opublikowano: 2013-02-23 16:16:18

Norwegia i Finlandia są pozazasięgiem - ale poniżej bez fajerwerek! Amerykanki co widać zgasły. Niemki, Szwedki, Rosjanki i Polki są na bardzo podobnym poziomie i KIBIC TAKI JAK JA W TO WIERZY! Dyskusje skończymy po biegu sztafetowym . . . , bo warunkiem koniecznym jest start Justyny, a to nie wydaje mi się takie pewne po tym co się przewija w mediach [quote]Nie spodziewałem się walki o medale, ale po prostu nie lubię tego typu propagandy. Starta jest duża, wszystkie kraje mają ograniczone limity startowe i występ był po prostu niezły i zasługuje na pochwałę gdyby nie to, że wszyscy są nim zachwyceni... O jakim medalu mówisz? Z Norwegią, Finlandią, Szwecją nie ma żadnych szans. Dziś drużynowo lepsze były Rosjanki, a z Amerykankami i Niemkami też ciężko będzie walczyć. Walka o brązowy medal? Z kim?[/quote]

ola z przedszkola

Opublikowano: 2013-02-23 16:25:48

Racja, sztafeta jest koniecznościa dla Justyna. jak inaczej odebrać jej jedyna szansę na medal. Niech się pobawi w sztafecie, zmęczy porządnie, może uda się zaliczyć jakąs kontuzję. Po co nam jakiekolwiek medale. Nas zadowala bylejakość. Start Justyny w sztafecie w której nie ma ze 2 biathlonistek jest kompletna głupotą i tyle.

tolek

Opublikowano: 2013-02-23 16:59:17

Co ty wciągasz lala - bo i mi się humor poprawi!!!!! Jakie biathlonistki?????????? [quote]Racja, sztafeta jest koniecznościa dla Justyna. jak inaczej odebrać jej jedyna szansę na medal. Niech się pobawi w sztafecie, zmęczy porządnie, może uda się zaliczyć jakąs kontuzję. Po co nam jakiekolwiek medale. Nas zadowala bylejakość. Start Justyny w sztafecie w której nie ma ze 2 biathlonistek jest kompletna głupotą i tyle.[/quote]

biathlonista

Opublikowano: 2013-02-23 19:48:28

Słuchajcie wy z Bożej łaski znawcy i kibice. Justyna dzisiaj pobiegła na tyle ile jej aktualnie podawane środki wystarczają, tzn. do jakich ma dostęp. Norweżki biorą takie środki, że nie dość że są dobre to jeszcze mają zdecydowanie najlepszy doping na świecie, i tyle w tym temacie. Dodam, że na takim poziomie biorą wszyscy na świecie, a jakość tych anabolików zależy od zasobności kieszeni. Pozostałymi Polkami nie cieszcie się, że dobrze pobiegły, bo też zażyły środki, tylko te z dolnej półki. Teraz czekać tylko jak ich przyłapią, bo łapią zawsze tych biedniejszych i głupszych.

Trener

Opublikowano: 2013-02-23 20:01:48

Zbulwersowany jestem poziomem sportowym naszych na mistrzostwach Świata, i to zarówno biegaczy, jak i skoczków. Ciamajdy, płaczki nie odporne na stres, po co my wydajemy pieniądze na sport w takim wydaniu. Tumany z telewizji najpierw napompują atmosferę, a później każą mi się cieszyć z 5,8,11,23, 27, 28 miejsca naszych mistrzów. Gdy nie ma medalu, to nie możemy mówić o jakimś wyniku, tylko o porażce i klęsce.Natomiast prezesunio tajnerek (małą literą świadomie) pieprzy w telewizji o jakichś szansach medalowych, no chyba, że wystartuje jego zięciunio.

ola z przedszkola

Opublikowano: 2013-02-25 07:25:02

No to juz wiemy dlaczego Polki tak wysoko. Nie startowało ponad 10 dobrych biegaczek przygotowujących się do sztafety w sprincie. No i własnie dlatego wysokie miejsce na imprezach typu MŚ czy IO tak łatwo zdobyć (część zawodników nie startuje z powodu limitów krajowych a część oszczędza się na biegi w których ma realne szanse medalowe).

tatra

Opublikowano: 2013-02-25 08:44:18

Skład na następne mistrzostwa świata i igrzyska olimpijskie w soczi: Numer 1: "ola z przedszkola" Wysyłamy tylko "najlepszą cyber zawodniczkę" :)

ola z przedszkola

Opublikowano: 2013-02-25 10:16:23

Ola oddaje swoje miejsce najlepszej zawodniczce z rocznika 1994-95 :) Bo te "rewelacyjne" miejsca mogłyby cieszyć gdyby to były zawodniczki z roczników 1990 i młodszych a nie rówiesniczki Justyny Kowalczyk.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl