Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Therese Johaug Mistrzynią Świata w biegach narciarskich na 10km dowolnym, Polki równo

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-02-26

Johaug 3
Norweżka Therese Johaug została Mistrzynią Świata na dystansie 10 km stylem dowolnym.Srebro dla Marit Bjoergen, medal brązowy dla reprezentantki Rosji Julii Czekaljewej.

Therese biegnąca z ostatnim numerem startowym, mogła dzisiaj kontrolować bieg znając czasy swoich największych rywalek, co w pełni wykorzystała. Jej przewaga na mecie nad drugą zawodniczką biegu - Marit Bjoergen wyniosła 10,2 sekundy. Brązowa medalistka straciła już 32,7 sekundy.

Niespodzianka dzisiajszej rywalizacji w Dolinie Płomieni to czwarta na mecie Niemka Miriam Goessner, której do brązu zabrakło pół sekundy. Fanów dwuboju zimowego z pewnością zadowoli fakt, że Miriam jest... biathlonistką, zresztą nie jedyną w czołówce. 14 miejsce zajęła Finka Kaise Maekaeraeinen, także na co dzień biegająca z karabinem.Obie panie mają wystartować w sztafetach swoich reprezentacji. Piąta lokata dla Amerykanki Elisabeth Stephen, a pierwszą szóstkę zamyka kolejna Norweżka Heidi Weng.

Pod nieobecność Justyny Kowalczyk w biegu mieliśmy cztery nasze zawodniczki: Paulinę Maciuszek, Agnieszkę Szymańczak,Kornelię Kubińską i Sylwię Jaśkowiec. Trzeba przyznać, że nasze zawodniczki prezentują bardzo wyrównany poziom, najlepsza z nich Maciuszek zajęła miejsce 34, Szymańczak ukończyła bieg na miejscu 36, lokata za nią to Kola Kubińska, a Sylwia Jaśkowiec została sklasyfikowana na pozycji numer 48. Różnica czasowa pomiędzy najlepszą z naszych - Maciuszek, a Jaśkowiec wyniosła niecałe półminuty. Analizując międzyczasy dzisiejszego dystansu, jedynie Aga Szymańczak zdołała przyśpieszyć w końcówce, pozostałe nasze panie traciły z każdym kilometrem.

Biorąc pod uwagę wyrównany poziom naszych zawodniczek, nie zazdroszę trenerowi Ivanowi Hudacowi wyboru" trójki" do sztafety. Czwartą będzie oczywiście Justyna Kowalczyk. Możemy jednak coś podpowiedzieć: w 2009 roku (trener Cempa) w MŚ w Libercu Polski zajęły 6 miejsce w składzie: Kowalczyk, Marek (obecnie Kubińska),Jaśkowiec i Maciuszek, dwa lata później w Oslo (także Cempa) biegły Ewelina Marcisz, Kowalczyk, Maciuszek i Szymańczak. Z wyjątkiem Eweliny Marcisz, której oficjalny status w kadrze jest chyba objęty tajemnicą, wszystkie pozostałe zawodniczki są do dyspozycji trenera. Kogo wystawi słowacki trener Polek dowiemy się już jutro.

WYNIKI BIEGU

Kuba Cieślar

Komentarze - 17

bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2013-02-26 14:24:52

Ktos ,gdzies pisal ze Polki sa w formie.....,i rowniez ktos pisal ze trzeba moze w sztafecie wystawic Biathlonistki-po dzisiejszym biegu to bedzie najlepsze rozwiazanie..,wszystkie Biathlonistki ktore wystartowaly dzisiej sa przed Polkami(Nawet z Gasparin-ktora biegowo duzo przegrywa i z Hojnisz,Palka,oraz Gwizdon) Sciagajcie do sztafety ,poki czas -Biathlonistki. Dzisiejsze wyniki to juz wstyd.

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-02-26 14:53:34

Ale jakby dodać do wyniku Makarainen czas jaki na ogół Polki traciły do Finki, to też by wyszło zapewne ponad dwie minuty. Jakby dodać do Goessner, to wychodzi świetne miejsce, no ale to nie matematyka. Tak czy siak trudno udawać, że dzisiejszy występ był udany, ale nie ma co robić propagandy, że biathlonistki są wybawieniem polskiej sztafety. Istnieje realna szansa że byłyby lepsze, ale to znacząco pozycji sztafety nie zmienia.

przypadek

Opublikowano: 2013-02-26 19:53:29

Jeśli zostniesz trenerem bądź prezesem to bedziesz sobie wystawiał ... Ludzie którzy niemaja pojęcia o sztafecie otóż 2 leca klasyk 2 łyżwe a z tego co sie orientuje to biatlonistki niebiegaja klasykiem !!!!!!!!!!! Pozatym niebiegają całej 10 tylko po 3 , 2 km wiec błagam przestancie głupio komentować swoją sztafete biatlonistki miały i gdzie były?????????? na 9 miejscu wiec zobaczymy za 2 dni ....

bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2013-02-26 20:47:08

[quote]Jeśli zostniesz trenerem bądź prezesem to bedziesz sobie wystawiał ... Ludzie którzy niemaja pojęcia o sztafecie otóż 2 leca klasyk 2 łyżwe a z tego co sie orientuje to biatlonistki niebiegaja klasykiem !!!!!!!!!!! Pozatym niebiegają całej 10 tylko po 3 , 2 km wiec błagam przestancie głupio komentować swoją sztafete biatlonistki miały i gdzie były?????????? na 9 miejscu wiec zobaczymy za 2 dni ....[/quote] przypadek,ty jestes naprawde,, przypadek,,....-nie beda biegly 10,tylko w sztafecie Kobiety biegaja 5 Km. A i Biathlonistki moze nie biegaja w zawodach klasykiem ,-ale trenuja klasykiem.

zapalony kibic

Opublikowano: 2013-02-26 21:18:23

no musze zabrać głos bardzo stary biegaczu ze niby biatlonistki są lepsze klasykiem .... ???? Ale ty masz bujną wyobraźnie... stawiam ze nawet młodziezówka bije na łeb i szyje klasykiem te mistrzynie biatlonu ... Zresztą one sztafete w biatlonie już miały jak się niemyle i miało być złoto więc???? dajcie se siana z tym biatlonem! PZN górą tu nie można liczyć na szczescie ze ktoś nieszczeli tu trzeba od początku zapier...

bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2013-02-26 21:40:17

[quote]Jeśli zostniesz trenerem bądź prezesem to bedziesz sobie wystawiał ... Ludzie którzy niemaja pojęcia o sztafecie otóż 2 leca klasyk 2 łyżwe a z tego co sie orientuje to biatlonistki niebiegaja klasykiem !!!!!!!!!!! Pozatym niebiegają całej 10 tylko po 3 , 2 km wiec błagam przestancie głupio komentować swoją sztafete biatlonistki miały i gdzie były?????????? na 9 miejscu wiec zobaczymy za 2 dni ....[/quote] No i,, zapalony kibic,, sie znalazl....-dzis bylo widac jak trzeba od poczatku biegnac w tej Kadrze PZN (Johaug po 1,8 Km dobiegla Kornelie)To jest to wasze zap.....itd.To Gratuluje .Biathlonistki przynajmniej przywiozly dwa medale!!!!! W ciagu dwoch dni sie cos zmieni,mysle ze nie bedzie gorzej!!!!!

zapalony kibic

Opublikowano: 2013-02-26 22:21:46

Zobaczymy na olimpaidzie niech osiagna przynajmniej połowe co kowalczyk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nie ujmując biatlonistka bo sie dobrze spisały ale każdy trenuje a ty tylko krytykujesz a zeby juz zastąpić biegaczki też nie śpia ile mogą to z siebie dają...

tatra

Opublikowano: 2013-02-27 08:08:16

Do Zapalonego Kibica: Co do tego ze niech osiągną połowę tego co kowalczyk. Wejdz sobie Ciućmoku na tą strone: http://pzn.pl/biegi-narciarskie/kadra-a/ nie wiem czy ktoś z was widzi taka przerywaną kreskę pod sztabem szkoleniowym Justyny jest ona widoczna??????? I powiem jeszcze jedno trochę głupio porównywać dziewczyny z kadry A do justyny która ma wszystko!!!!!!!! a wracając do tematu sztafety dlaczego justyna nie pobiegnie w tym samym ubranku co reszta dziewczyn albo dziewczyny w takim samym jak justyna??? To taki pokaz wyższości czy coś ????

Kuba Cieślar-skipol

Opublikowano: 2013-02-26 14:39:00

Zwolennicy wystawienia w polskiej sztafecie biathlonistek będą zadowoleni, czwarta dzisiaj Niemka Goessner to biathlonistka, pobiegnie w niemieckiej sztafecie, podobnie jak 14-sta Finka Maekaeraeinen.......

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-02-26 14:50:52

Selina Gasparin na ogół dosyć przeciętnie biegająca biathlonista (na pewno bez fajerwerków) pokonała wszystkie Polki, ale za to dosyć przyzwoicie biegająca Rasimoviciute pokonała tylko Jaśkowiec. Trudno to jakoś konkretniej ocenić, bo Makarainen na ogół biegała na poziomie Niemki, a tutaj 50 sekund w plecy.

ola z przedszkola

Opublikowano: 2013-02-26 17:22:59

Oto jak będą wyglądały polskie biegi gdy zabraknie Justyny Kowalczyk ... Gratulacje dla PZN oraz całego panteonu zwolenników "doświadczonych" zawodniczek w kadrze. Przed naszymi zawodniczkami nie tylko biathlonistki ale i 9 zawodniczkek z roczników 1990 i młodszych (jak tu niektórzy nazywają "młodzieżówek".

ola z przedszkola

Opublikowano: 2013-02-26 17:30:14

I tak na marginesie. Na igrzyskach gdzie wszyscy będa razem to w sztafetach innych (słabszych) krajów wystąpi więcej biathlonistek, więc nie wiem o czym marzy PZN. Skoro nie mamy młodych zdolnych wejśc do 40 nawet na MŚ, gdzie obowiązuja limity krajowe to pora pomyslec o dołączeniu 2 najlepszych biathlonistek do sztafety by miało sens te sztafete wystawiac, lub po prostu zostawić panie w domu i nie zawracać głowy Justynie. Wprawdzie w olimpiadzie powinni startowac wszyscy, ale wielu zapomina że olimpiada to 4 letni okres pomiędzy igrzyskami a nie same igrzyska, Na igrzyskach trzeba wystawiać zawodników i druzyny z sensem a nie na zasadzie "jedziemy na wycieczkę".

tolek

Opublikowano: 2013-02-26 17:46:48

To mnie wcześniej wywołano do tablicy więc odpowiadam! Faktycznie dzisiejszy start "co najwyżej średni". Ale jeśli chodzi o biathlonistki to sprawa wygląda tak. Wśród biathlonistek jest 5 naprawdę dobrych biegaczek. Wspomniana Goesner, Makarainen, Gasparin (nie obecne we Włoszech Tora Berger i Domracheva) oraz kilka takich, którym czasami wychodzi np. Magda Gwizdoń. Jeden raz w tym sezomie miała 5 czas biegu - a zazwyczaj mieści się w lokatach między 8 - 16). JEDNAK BIEGA ONA NA POZIOMIE NASZYCH BIEGACZEK. We Włoszech biegają Litewskie biathlonistki i tu zauważcie Rasimoviciute - biega na poziomie Pałki, Hojnisz czy Nowakowskiej (MOŻECIE TO SPRAWDZIĆ ns stronie biathlonworld.com). Więc pytam po co je zabierać? Co prawda Litwinka ograła dzisiaj Jaśkowiec (ale tylko ją). Gdyby brakowało 1-ej to owszem Gwizdoń może pobiec - ale tylko w przypadku braku jednej do sztafety.

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-02-26 18:00:34

Jeśli już powołujesz się na stronę IBU to skąd wytrzasnąłeś Gasparin jako czołową biegaczkę? Do czołowej "czwórki" prędzej można by dołączyć Solemdal albo Kuzmine, ale na pewno nie Gasparin. Apropo Gwizdoń to na MŚ miała czasy 4,6,8 i 18 w masowym w którym straciła kontakt z czołówką i pudłowała na potęgę. Ja nie mówię, że biathlonistki byłyby lepsze, ale nie naginaj faktów.

tolek

Opublikowano: 2013-02-26 18:21:37

Najstarsza z trzech sióstr Gasparin zawsze było w gronie najlepiej biegających biathlonistek - niestety często pudłuje (zwłaszcza w stujce). fakt, że dobrze biega Kuzmina ale nie od początku sezonu. Magda biega nieźle. Takich niezłych biegaczek (biathlonistek) jest więcej: Gerekowa, Henkel. A uwzględniając słaby początek MŚ Domrachevej z twoich pozycji 4,6,8 robi się 5,7,9 - co zupełnie nie odbiega od tego co napisałem. [quote]Jeśli już powołujesz się na stronę IBU to skąd wytrzasnąłeś Gasparin jako czołową biegaczkę? Do czołowej "czwórki" prędzej można by dołączyć Solemdal albo Kuzmine, ale na pewno nie Gasparin. Apropo Gwizdoń to na MŚ miała czasy 4,6,8 i 18 w masowym w którym straciła kontakt z czołówką i pudłowała na potęgę. Ja nie mówię, że biathlonistki byłyby lepsze, ale nie naginaj faktów.[/quote]

bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2013-02-26 19:21:29

Cos dzis obroncy naszej wspanialej Kadry dziewczyn zamilkli,tolek to Ty pisales ze sa w bardzo dobrej formie.....chyba byly.Tak rozumiem ta cala dyskusije ze,, Biathlonistki czy Biegaczki,,-ale zejcie na ziemie ,przeciez nie po to trenowaly nasze biegaczki za granica przez caly miesiac zeby teraz porownywac sie z biathlonistkami, ktore przygotowywaly sie do calkiej innej imprezy(MS w Libercu juz byly) A nasze przygotowywaly sie do (MS w Val di Fiemme)-chyba ,czy cos przeoczylem.

KC

Opublikowano: 2013-02-27 07:29:38

Biathlonistki nie biegają klasykiem , to prawda , ale sztafetę Kubińska - Kowalczyk - Gwizdoń - Hojnisz(PAłka) można wystawić na IO , jednakże terminarz jest niekorzystny , bo dzień przed sztafetą biegaczek biathlonistki mają bieg indywidualny na 15 km. No chyba , że słabo strzelająca Gwizdoń w tym biegu nie wystartuje zachowując siły na sztafetę biegaczek. Na MŚ w Nowym mescie Gwizdoń miała za każdym razem czas biegu lepszy od Gasparin , a Pałka była gorsza od szwajcarki tylko na 15 km(o 10 sekund) . A więc biathlonistki są lepsze od biegaczek mimo , że cały czas startują , a nie trenują

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl