Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Petter Northug Mistrzem Świata w biegu na 15 km stylem dowolnym

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-02-27

Northug 4Bieg na 15 kilometrów stylem dowolnym Mistrzostw Świata w biegach narciarskich zakończył się zwycięstwem Norwega Pettera Northuga. Srebro dla reprezentanta Trzech Koron Johana Olssona, a brąz także dla Norwegii, za sprawą Asle Gjerdalena.

Czwarte miejsce zajął reprezentujący Kanadę Ivan Babikov, piąta lokata to kolejny Norweg Sjur Roethe, a miejsce szóste dla Szweda Calle Halfarssona.
Dario Cologna ze stratą do Northuga  minuty i dwudziestu jeden sekund zajął dzisiaj ósme miejsce.

O klęsce mogą dzisiaj mówić Rosjanie. Najlepszy z nich Aleksander Legkow zajął dzisiaj 25. lokatę, tracąc do złotego medalisty prawie dwie i pół minuty. Biorąc jednak pod uwagę występ naszych zawodników "taką klęskę" biorę w ciemno. Maciej Kreczmer, najlepszy z Polaków, został sklasyfikowany na pozycji 36-ej.Jego strata to trzy minuty bez półtorej sekundy. Przypomnę, że Maciej Kreczmer nie jest członkiem kadry A-MIX, tylko sparingpartnerem treningowym Justyny Kowalczyk. Kolejny z naszych, Maciek Staręga, to lokata numer 57. i ponad cztery minuty "w plecy". Sebastian Gazurek ukończył bieg na miescu 73, strata 5:50,6 minuty, a ostatni z Polaków Jan Antolec został sklasyfikowany na 82 pozycji ze stratą 6:24,7 minuty.

Przed Gazurkiem i Antolcem są przedstawiciele takich biegówkowych mocarstw jak Hiszpania, Liechtenstein, Nowa Zelandia i Australia, z kolei przed Maćkiem Staręgą jest min. reprezentant Armenii... Patrząc na dzisiejsze wyniki, szanse na wejście męskiej sztafety do pierwszej dziesiątki są iluzoryczne, chyba ,że zdarzy się cud, a właściwie CUD! Zresztą sami oceńcie wyniki.

WYNIKI BIEGU

Kuba Cieślar

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl