Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norwegowie Mistrzami Świata w biegach narciarskich 4x10km

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-03-01

Norwegowie mski teamBiegi męskich sztafet skończyły się zgodnie z przewidywaniami, czyli zwycięstwem faworyzowanej sztafety Norwegii biegnącej w składzie: Tord Asle Gjerdalen,Eldar Roeninng,Sjur Roethe i Petter Northug.

Srebrny medal MŚ wywalczyli Szwedzi :Richardsson,Olsson,Hellner i Halfvarsson, a medal brązowy dla reprezentacji Rosji: Biełow,Wylegżanin,Ljegkow i Ustjugow.

Bieg bez historii, pierwsze trzy zmiany cięzko pracowały na to, żeby kończący na czwartej zmianie zawodnicy mogli się przespacerować.Czołówka po 3 zmianach,Norwegia,Szwecja,Rosja i Włochy zgodnie przeżyła pierwsze 2 okrążenia dystansu (6,6km) szachując się wzajemnie.
Dzięki temu w pewnym momencie mieliśmy w czołówce ponownie 9 zespołów, dołączyli Niemcy,Szwajcarzy,Japończycy,Finowie i Francuzi.

Zdecydowanie najwięcej na zwolnieniu tempa przez liderów zyskali Finowie, którzy po 3 zmianach tracili prawie półtorej minuty zajmując 11 miejsce, ostatecznie finiszowali  na 5 pozycji.

O niesamowitym pechu może mówić biegnący w sztafecie niemieckiej na ostatniej zmianie Axel Teichmann, zaliczył dwa upadki i złamanego kija...

Nasi reprezentanci ukończyli rywalizację na 16 pozycji tracąc do Norwegów sześć minut i 24 sekundy.
Maciej Kreczmer ukończył swoją zmianę na 12 miejscu tracą 16,9 sekundy, druga zmiana to bieg klasykiem Sebastiana Gazurka,Sebuś ukończył bieg na miejscu 14 (2:27,8 minuty straty).
Zmiana trzecia to Maciek Staręga, Maciek ukończył swój dystans na miejscu 15- 4:58 minuty straty.
Ostatnia zmiana to jan Antolec, który ostatecznie przyprowadziła polski zespół na miejscu numer 16.Za nami bieg ukończyła jeszcze Ukraina, Duńczycy zostali zdublowani.

WYNIKI SZTAFET

Kuba Cieślar

Komentarze - 2

tolek

Opublikowano: 2013-03-01 16:45:26

Niech mówią co chcą, ale ten wynik należy traktować jako sukces - zwłaszcza po ostatnich dublach! ALE DUŻO PRACY PRZED POLAKAMI. PS. Świeża informacja z Oslo. Po biegu na 10 km. dow. jakiś kibic zarzucił mi skąd wytrzasnołem Gasparin jako dobrą biegaczkę. WIĘC MÓWIĘ - DZIŚ MIAŁA 3 PUDŁA I DO MAGDY GWIZDOŃ, KTÓRA MIAŁA 2 - STRACIŁA NIECAŁE 4 SEKUNDY.!!!! Wystarczy porównać, te wyniki i wnioski nasuwają się same!!!

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-03-01 17:21:46

Myślałem, że Ci wtedy odpisałem, ale widzę że coś musiałem źle kliknąć. Czasy biegowe Gasparin przed dzisiejszym startem 23, 18, 11, 8, 22, 20, 7 – rzeczywiście ŚCISŁA czołówka, Gwizdoń nie ma startu notując regularnie czasy w 10;) Po drugie absurdalnie wymyśliłeś sobie, żeby obniżyć pozycję biegową Gwizdoń o 1, bo trzeba dodać Domrachevą, która przecież biegowo była lepsza od Polki i była uwzględniona w tych zestawieniach i jej słabe strzelanie nic do tego nie ma, a więc pozycję biegowe Gwizdoń na MŚ, to 4,6,8, i 18 i nie trzeba nić dodawać. Po trzecie napisałem tak. "Skąd wytrzasnąłeś Gasparin jako czołową biegaczkę? Do czołowej "czwórki" prędzej można by dołączyć Solemdal albo Kuzmine, ale na pewno nie Gasparin.” - jeśli po jednorazowym, dzisiejszym biegu już dorzucasz zawodniczkę do ścisłej czołówki, to zgadnij kto miał dziś trzeci czas – Kuzimna. Po czwarte Gwizdoń straciła dziś wiele czasu na strzelnicy - biegowo spisała się niewiele gorzej od Szwajcarki. A tak tylko w ramach ciekawostki dodam newsa porównującego występy na MŚ i podczas dzisiejszego biegu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl