Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kangaroo Hoppet: Alexander Legkov i jego drużyna dominują w biegu na 42km techniką łyżwową

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-08-24


Za nami pierwszy, w nowym sezonie, bieg Worldloppet, czyli australijski Kangaroo Hoppet mający miejsce w Falls Creek, w którym najlepszy okazał się Alexander Legkov.


Main event, czyli bieg na dystansie 42 kilometrów ze startu wspólnego rozgrywany techniką łyżwową, po kilku dniach obfitych opadów śniegu, deszczu oraz mocnych wiatrów, odbył się w dosyć komfortowych warunkach przy słonecznej pogodzie, która nastała na czas zawodów.

W elicie mężczyzn triumfował Alexander Legkov. Na drugim miejscu do mety dobiegł jego rodak Ilya Chernousov, którego strata wynosiła około trzech minut. Podium uzupełnił kolejny reprezentant Rosji, czyli Alexey Chernousov z o wiele większą stratą sięgającą prawie sześciu minut do zwycięzcy. W czołowej dziesiątce uplasowali się również: Valerio Leccardi (SUI), Callum Watson (AUS), Alex Almoukov (AUS), Reto Burgermeister (SUI), Phillip Bellingham (AUS), August Teague (USA) oraz Ben Derrick (AUS).

W rywalizacji kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Rosjanka Marina Chernousova. Drugie miejsce wywalczyła Lauren Fritz ze Stanów Zjednoczonych, a podium zasiliła Chisa Obayashi z Japonii. W dziesiątce sklasyfikowane zostały również: Jessica Yeaton (USA), Esther Bottomley (AUS), Kamila Borutova (CZE), Aimee Watson (AUS), Lucy Glanville (AUS), Isabel Knaute (GER), Irene Dunn (AUS).

Alexander Legkov i Ilya Chernousov dosyć szybko odłączyli się od reszty stawki, a Valerio Leccardi i Alexey Chernousov podążyli ich krokiem na podbiegu "Paralyser". Jednak po chwili zostali doścignięci przez kolejną dwójkę biegaczy, czyli Calluma Watsona i Alexa Almoukova. Czwórka pościgowa przed dłuższy czas biegła razem, ale blisko ostatniego punktu odżywczego, Watson postanowił zaatakować i jego śladem podążył tylko Leccardi. A. Chernousov po kilku chwilach uciekł Almoukovi. Legkov w odpowiednim dla niego momencie zostawił Ilye i podążył do mety. A. Chernousov, który dogonił Watsona i Leccardiego, uciekł rywalom w efekcie zajmując trzecie miejsce. W walce na ostatnich metrach Leccardi wyprzedził Watsona.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl