PŚ w Lillehammer: Justyna Kowalczyk zwycięża w biegu indywidualnym

2013-12-07

Puchar Świata w biegach narciarskich powrócił do norweskiego Lillehammer. W biegu indywidualnym kobiet na 10 kilometrów techniką klasyczną zwyciężyła Justyna Kowalczyk, która bieg rozgrywała od samego początku po swojej myśli.

Kowalczyk na mecie osiągnęła czas 24:59,4. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla, która bardzo dobrze wypadła w biegu rozgrywanym stylem klasycznym! Szwedka straciła 12,4 sekundy do Justyny. Trzecie miejsce przypadło Marit Bjoergen +25,6, która toczyła bój o najniższy stopień podium z Therese Johaug, która musiała zadowolić się 4. Miejscem +39,0.

W czołowej szóstce także finiszowały: Yulia Tchekaleva +1:03,1 oraz Heidi Weng +1:06,8. W top 10. także znalazły się: Sadie Bjornsen +1:18,3. Kerttu Niskanen +1:23,9. Kristin Stoermer Steira +1:24,0. oraz Krista Lahteenmaki +1:25,9.

Jeśli chodzi o pozostałe nasze zawodniczki, to Kornelia Kubińska zajęła 42. miejsce +3:04,7. Paulina Maciuszek zakończyła zmagania na 43. Miejscu +3:04,9,