Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Lillehammer: Pewne zwycięstwo Norweżek

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-12-08

Zgodnie z oczekiwaniami Norweżki wygrały rozgrywaną w ramach Pucharu Świata w Lillehammer sztafetę 4 x 5km. Na drugim miejscu uplasowały się Finki, a miejsce trzecie zajęły zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych. Polki zajęły 11. miejsce.

 

Biegnące w składzie Heidi Weng, Therese Johaug, Kristin Stoermer Steira i Marit Bjoergen jako zdecydowane faworyti nie zawiodły i odniosły zdecydowane zwycięstwo prowadząc od startu do mety. Wiwatująca już podczas wjazdu na stadion Bjoergen i tak miała ponad minutę przewagi nad kolejną reprezentacją.

 

Druga pozycja dla Finek biegnących w składzie: Aino Kaisa Saarinen, Anne Kylloenen, Kerttu Niskanen i Krista Lahteenmaki. Miejsce trzecie zajęły Kikkan Randall, Saidie Bjornsen, Elizabeth Stephen i Jessica Diggins reprezentujące USA.

 

Na 4. pozycji rwalizację ukończyła II sztafeta Norwegii, 5. były Rosjanki, a 6. (dopiero) Szwedki, którym niewiele pomógł nawet świetny bieg Charlotte Kalli.

 

Polki biegnące w składzie: Kornelia Kubińska, Palina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec i Agnieszka Szymańczak rywalizację zakończyły na miejscu 11. W klasyfikacji narodowej były 8. nieznacznie przegrywając na ostatniej zmianie z Francuskami.

 

WYNIKI

 

Hubert Koszyk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl