Austriacup w Seefeld: Kozielska i Motor najlepszymi zawodnikami z Polski

2013-12-08

Puchar Kontynentalny - Austria Cup - w biegach narciarskich rozgrywany w austriackim Sefeld. W dniu dzisiejszym rywalizowano na dystansach stylem dowolnym. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentowali się Magdalena Kozielska i Konrad Motor.

Trzeci ostatni dzień Austria Cup w biegach narciarskich, biegi stylem dowolnym zarówno w konkurencji kobiet jak i mężczyzn wygrali reprezentanci Niemiec. Na dystansie 5 kilometrów wygrała Stefanie Boehler, na dwukrotnie dłuższym dystansie wygrał Lucas Boegl.

Najlepszą Polką na trasie biegu okazała się Magdalena Kozielska z UKS Regle Kościelisko, która tracąc do zwyciężczyni  54,6 sekundy została sklasyfikowana na 21 miejscu. Równą sekundę straty do Kozielskiej zanotowała Martyna Galewicz zajmując miejsce dwudzieste drugie. W pierwszej trzydziestce biegu na 25 pozycji mamy zawodniczkę spoza  naszej kadry młodzieżowej (trenerzy Migdał i Cempa) Justynę Mordarską.

PEŁNE WYNIKI KOBIET

Panowie rywalizowali na dystansie 10 kilometrów, także stylem dowolnym. Niespodziewanie najlepiej z naszych kadrowiczów pobiegł zawodnik kadry młodzieżowej Konrad Motor. Konrad tracą do zwycięzcy 1:07 minuty został sklasyfikowany na 21 miejscu.  Zawodnicy kadry A-Team - trenera Krężeloka zajęli kolejne miejsca w pierwszej punktowanej trzydziestce. Maciej Staręga to miejsce 26-ste, lokata numer 28 dla Jana Antolca, a punktowane lokaty zamyka Paweł Klisz (30m-ce).