Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Uniwersjada: Złoto dla Ukrainek, Polki 9.

Biegi narciarskie świat -> Wyniki

2013-12-19

Biegi sztafetowe pań 3x 5 kilometrów na Uniwersjadzie zakończyły się zwycięstwem studentek Ukrainy, biegnących w składzie Kateryna Grygorenko, Maryna Antsybor, Kateryna Serdyuk.

 

Srebrne medale wywalczyły studentki ze Szwecji Lisa Dahl, Sylvie Elebro i Julia Jansson, które straciły do liderek 3,1 sekundy. Medale brązowe dla zawodniczek Kazachstanu - Tatjana Ossipova,Olga Mandrika i Marina Matorssova.

 

Nasze zawodniczki biegnące w kolejności Marcela Marcisz, Natalia Grzebisz i Justyna Mordarska zajęły 9 lokatę tracąc do Ukrainek 2:10,4 minuty. Dodajmy, że zażarty bój o tą lokatę stoczyła Justyna Mordarska z Francuzką Julią Devaux, o kolejności na mecie rozstrzygnął dopiero foto finish.

 

Nasze zawodniczki nie miały także szczęścia to transmisji TV, najdłużej można było oglądać Marcelę Marcisz biegnącą na pierwszej zmianie i finisz Mordarskiej. Operatorzy TV skupili się (oczywiście) na walce o czołowe lokaty.

 

Największą niepodzianką jest dopiero dwunasta lokata Rosjanek, które pewnie prowadziły po pierwszej zmianie i wydawało się, że nic nie może im zagrozić. Biegnąca na drugiej zmianie Powaljewa przekreśliła szanse na sukces sbornej. Zawodniczka niesamowicie osłabła na jednym z podbiegów po półmetku swojej zmiany,  kilkakrotnie się przewróciła. W relacji telewizyjnej można było zobaczyć, że nie może dojść do siebie.

 

Polki także nie uniknęły wypadków. Tuż po starcie przewróciła się Czeszka Schuetzova, blokując min. Marcelę Marcisz.

 

Konkurencję ukończyło siedemnaście zespołów.

 

Przed naszymi zawodniczkami jutro ostatni start na Uniwersjadzie - bieg ze startu wspólnego klasykiem na dystansie 15 kilometrów.

 

PEŁNE WYNIKI

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl