Rosyjskie podium na zakończenie XXVI Zimowej Uniwersjady w Trentino, Klisz 40.

2013-12-21

Dziś biegacze narciarscy rywalizowali w ostatniej konkurencji na XXVI Zimowej Uniwersjadzie w Trentino, a konkretnie w biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną. Całe podium zajęli Rosjanie, a Paweł Klisz ukończył rywalizację na 40. miejscu.

Zwyciężył Vladislav Skobelev, który o 2 sekundy wyprzedził Ermila Vokueva i o 4 sekundy Andreya Fellera. Czwarte miejsce zajął Mattia Pellegrin, a piąte Rune Malo Oedegaard. Szósta lokata dla Michaila Semenova, a siódma dla Vaselina Tsinzova. Bułgar plasował się u regularnie w dziesiątce, ale nie wywalczył żadnego medalu.

Jedyny startujący dziś Polak, Paweł Klisz, zajął 40. miejsce (+ 8:37.5). Rywalizację ukończyło 69 zawodników.

Nasi biegacze narciarscy zakończyli Uniwersjadę bez medalu. Najlepsze miejsca indywidualne to 12. lokaty Marceli Marcisz i Jana Antolca w sprincie. 14. w biegu indywidualny na 10 kilometrów dowolnym był Antolec, a 15. w biegu łączonym Gazurek.