Tour de Ski w Oberhofie: Trzecie miejsce i historyczny bieg Sylwii Jaśkowiec!

2013-12-28

Za nami pierwszy etap ósmej edycji morderczego cyklu Tour de Ski, czyli prolog kobiet rozgrywany techniką łyżwową na dystansie 3 kilometrów, w którym Sylwia Jaśkowiec zajęła 3. miejsce!!! W zmaganiach triumfowała Marit Bjoergen.

Sylwia już na 2. punkcie pomiaru czasu wskoczyła na 3. miejsce i utrzymała świetną pozycję, a tym samym pobiegła rewelacyjnie do samego końca trasy w Oberhofie. Zauważmy, że wiele zawodniczek na drugiej pętli miało spore problemy na trasie biegu.

Dla reprezentantki klubu LKS Wiśniowa Osieczany, to niewątpliwie największy sukces w karierze, po 24. miejscu na IO w Whistler Olympic Park w biegu ze startu wspólnego na 30km techniką klasyczną oraz po Mistrzostwach Świata U23 z 2009 roku z Praz de Lys Sommand w biegu łączonym na 15km oraz w biegu indywidualnym na 10km F, w których wywalczyła dwa złote medale.

Drugie miejsce w dzisiejszym prologu wywalczyła Astrid Jacobsen. W czołowej 6. również finiszowały: Denise Herrmann, Jessica Diggins i Anne Kylloenen. Top 10. uzupełniły: Aino-Kaisa Saarinen, Alenka Cebasek, Sophie Caldwell i Kerttu Niskanen. Therese Johaug ze swoim czasem i stratą do zwyciężczyni wynoszącą +13,1 sekund, uplasowała się na 11. pozycji.

Jeśli chodzi o nasze pozostałe reprezentantki, to Paulina Maciuszek zajęła 39. miejsce, a Kornelia Kubińska 72.